Rosler MURR2 Schunk

Novinky pro elektroinstalaci z Kolína

Animovaní medvídci režiséra Břetislava Pojara vyráželi do Kolína „za holkama…“, profesionálové v oboru elektrotechniky sem míří za výrobky firmy Kopos, zaměřené na plastový elektroinstalační úložný materiál a kovové kabelové nosné systémy.   

 

Sortiment úctyhodného rozsahu zahrnuje přes 7000 druhů výrobků a firma každoročně na jaře představuje nové produkty. Na letošní rok připravili kolínští vývojáři celou řadu novinek a specialit:
Odolná elektroinstalační krabice KSK 80 v uzavřeném provedení, s úplnou ochranou před prachem a intenzivně tryskající vodou (IP 66) je určená pro montáž do vnitřních i vnějších prostor s vysokou vlhkostí. Krabice o rozměrech 81 x 81 x 50 mm disponuje 8 vstupy o průměru 20 mm. Vstupy jsou tvořené membránou, která se buď prorazí protahováním vodiče, nebo ji lze zcela odstranit a vložit trubku či průchodky s maticí. Integrované těsnění v upevňovacích otvorech zamezuje narušení IP krytí při instalaci.
Další novinkou ve skupině elektroinstalačních krabic je model KP 64 LD do dutých stěn. Vstupní otvory pro vodiče jsou zhotoveny z pružného materiálu, který se zavedením kabelu nebo trubky prorazí. Vzduchotěsnost vstupu zůstává zachována a díky této vlastnosti je krabice vhodná všude tam, kde je kladen velký důraz právě na vzduchotěsnost elektroinstalace (např. pasivní domy). Krabice se vyrábí i v bezhalogenovém provedení s označením KP 64LD HF, a stejně tak se nyní nabízí i v provedení KU 68 LD HF. Dvojvstřikové krabice KP 64 LD a KU 68 LD získaly na letošním veletrhu Electron cenu Grand Prix.
Trojnásobná elektroinstalační krabice do zateplení KEZ - 3 umožňuje instalovat až tři přístroje ve společném rámečku (zásuvky, vypínače) na zateplené fasády budov s osovou roztečí 71 mm. Je vhodná pro zateplovací vrstvy v rozmezí 100 - 250 mm a nabízí řešení, jak realizovat elektroinstalaci v zateplení bez vzniku tepelných mostů.
Soustavu krabic pod omítku doplňují dvě spojovací přístrojové krabice různých hloubek: KP 68/2 s hloubkou 30 mm pro montáž elektroinstalace v tenkých příčkách, a 42 mm hluboká krabice KP 68. Obě přístrojové krabice lze spojit v souvislou vodorovnou řadu s osovou roztečí 71 mm (doporučují se max. 3 krabice vedle sebe) a lze je kombinovat i vzájemně mezi sebou a s krabicemi KU 68-1901 (hloubka 42 mm) a KPR 68 (hloubka 66 mm).
Pro jednotlivě instalované krabice řady KU a KP, které mají okraj při montáži zapuštěn pod úroveň omítky, jsou určeny nástavné rámečky NR 68/6 a NR 68/10. Nově je lze použít i na krabice pro sdružené přístroje KP 64/2,3,4,5.
Rodinu bezhalogenových výrobků rozšiřuje první bezhalogenový parapetní kanál PK 110x70 HF, určený do prostředí s větší koncentrací lidí a se zvýšeným zájmem na ochranu osob a zařízení. Jednokomorový parapetní kanál s možností přímého vložení přístrojové krabice a následné montáže běžných typů přístrojů je určen k uložení silových a sdělovacích obvodů a dalších rozvodů.
Stěnový úchyt KLSU umožňuje montáž kabelových lávek přímo na stěnu. Způsobem použití nahrazuje dříve používané příchytky KLSU a díky méně robustnímu provedení je k ukotvení třeba menších kotevních prvků, což přináší finanční úsporu při montáži.
 

 

 
Publikováno: 18. 6. 2012 | Počet zobrazení: 2265 článek mě zaujal 484
Zaujal Vás tento článek?
Ano