Rosler MURR2 Schunk

Unikátní konvergovaný cloud

Společnost HP představila řešení nazvané unikátní konvergovaný cloud (HP Converged Cloud), které nabízí vůbec poprvé možnost využívání hybridního poskytování služeb a řešení, založených na běžné architektuře propojující tradiční IT, privátní a veřejné cloudové technologie.  

 

HP konvergovaný cloud byl navržen speciálně pro podnikový sektor, v němž rozšiřuje možnosti využití cloudových technologií napříč IT infrastrukturou, aplikacemi a informacemi. Efektivně propojuje dílčí řešení HP: konvergovanou infrastrukturu, konvergovanou správu a bezpečnostní technologie, konvergované informace a vylepšenou technologii OpenStack. Uživatelům nabízí možnost volby prostřednictvím otevřeného systému založeného na průmyslových standardech, který podporuje různé hypervisory (specializovaný software, sloužící k rozdělení hardwarových prvků na logické jednotky, umožňující vytvářet virtualizační vrstvy, zajišťuje spouštění virtuálních systémů a řídí přidělování jejich systémových prostředků), operační systémy a prostředí. Zajišťuje také vysokou spolehlivost (pomocí nástrojů pro správu a zabezpečení, které propojují jednotlivé informace, aplikace a dílčí části IT infrastruktury) a soulad díky jediné společné architektuře.

Nové podmínky si žádají inovovaný přístup
„Konvergence cloudových technologií a stále se rozšiřující možnosti mobilního připojení zásadně mění požadavky na budování technologické infrastruktury, návrh aplikací a poskytování informací. Konvergovaný cloud umožní organizacím sjednotit veřejné, privátní a řízené cloudové služby s jejich dosavadní IT infrastrukturou, a vytvořit transparentní hybridní prostředí, které se dokáže rychle přizpůsobit proměnlivým požadavkům trhu či novým obchodním strategiím,“ řekl Bill Veghte, ředitel pro strategii a výkonný vicepresident divize HP Software.
Průzkum The Future of Cloud provedený na zakázku pro HP v únoru letošního roku odhalil, že organizace v současnosti provádějí výrazné změny ve způsobu poskytování služeb, ale i to, že narůstá množství cloudových řešení, pořízených bez vědomí či domluvy s IT oddělením. Vyplývá z něj, že v téměř polovině organizací se dá najít alespoň jedno oddělení, které pracuje s neschválenými cloudovými IT řešeními, a dalších 18 % respondentů naznačilo, že si nejsou jistí, zda v jejich IT infrastruktuře neschválené systémy nepracují. Vzhledem k odhadovanému dvojnásobnému zvýšení využívání privátních a veřejných cloudových modelů do roku 2020 bude provozní úspěch organizací záviset na jejich schopnosti centralizovat implementaci takových řešení, maximálně je zjednodušit a minimalizovat možná rizika.

Veřejný cloud HP pro webové aplikace nové generace
V portfoliu služeb HP Cloud Services je prvním řešením „HP Public Infrastructure as a Service“ (veřejná infrastruktura jako služba), jako veřejná beta verze od 10. května letošního roku. Zahrnuje možnost využívání výpočetního výkonu virtuálních počítačů „na vyžádání“ podle potřeby (on-demand), vysoce škálovatelnou kapacitu online úložišť a akcelerovanou dostupnost přednačteného obsahu jednotlivým koncovým uživatelům. Díky těmto možnostem budou moci vývojové týmy zprovoznit nové služby během pouhých několika minut a platit jen za skutečně využívané zdroje.
Prostřednictvím tohoto servisu jsou formou privátních beta verzí zpřístupněna rovněž dvě další řešení typu infrastruktury jako služby: relační databázový nástroj pro MySQL a bloková úložná služba zajišťující snadný přesun dat z jedné výpočetní instance do jiné – a to kdykoli podle potřeby.

Správa hybridních prostředí
Nový nástroj HP Cloud Maps rozšiřuje nabídku integrovaných otevřených řešení HP díky předpřipraveným šablonám aplikací, které tvoří variabilní katalog aplikačních služeb připravených pro snadné nasazení jediným stisknutím tlačítka. Společně s řešením HP CloudSystem dokáže HP Cloud Maps zkrátit čas potřebný pro vytvoření nových služeb v rámci firemních aplikací z měsíců na pouhé minuty.
HP také představilo software HP Service Virtualization 2.0, který pomůže organizacím s testováním aplikací. Jeho prostřednictvím mohou díky zpřístupnění omezených služeb v simulovaném virtualizovaném prostředí otestovat kvalitu a výkon cloudových nebo mobilních aplikací, a to bez přerušení běžného provozu.
Aby organizace lépe zvládly problematické nasazení nových cloudových služeb v složitějších starších sítích, mohou využít řešení HP Virtual Application Networks. Tato novinka urychluje nasazení aplikací, automatizuje jejich správu a zajišťuje spolehlivost jednotlivých vrstev během poskytování cloudových a virtualizovaných aplikací v rámci architektury HP FlexNetwork.
Pro zákazníky, kteří chtějí „dostat“ z jejich sítí skutečné maximum, představilo HP dvě nové síťové služby. HP Virtual Network Protection Service nabízí osvědčené postupy pro nastavení základních parametrů zabezpečení v servisní vrstvě síťové virtualizaci a pomáhá tak snižovat riziko dopadu běžných síťových hrozeb. HP Network Cloud Optimization Service pomáhá podle HP vylepšit poskytování cloudových služeb až o 93 % oproti tradičním technikám.
Pro organizace, které nechtějí spravovat svůj vlastní cloud, je určena novinka HP Enterprise Cloud Services, která nabízí technologie privátních cloudů, nepřetržitých služeb a unifikované komunikace. Díky outsourcingu správy cloudu mohou využívat jednotlivé služby „na vyžádání“ a platit pouze za ně; uspořené náklady pak přesunou do nových strategických projektů.
Poslední novinky HP představují služby HP Engineering Cloud Transformation Services, které pomáhají vývojovým týmům zvýšit jejich produktivitu a rychleji uvést nové produkty na trh. Na tyto služby pak navazují ještě školení, která seznamují zákazníky s možnostmi, jak se vyhnout bezpečnostním rizikům z oblasti cloudových technologií. /hp/
 

 

 
Publikováno: 18. 6. 2012 | Počet zobrazení: 1937 článek mě zaujal 424
Zaujal Vás tento článek?
Ano