Rosler MURR2 Schunk

Posun hranic k chytřejším zařízením

Samsung Electronics na únorové evropské výstavě Samsung European Forum 2012 v Praze představil širokou paletu nových produktů, které charakterizují novou strategii „posouvání hranic“. Pomocí nových technologií chce poskytovat konektivitu i obsah napříč nejrůznějšími zařízeními – od televizorů přes mobilní telefony, tablety, notebooky, stolní počítače až po domácí spotřebiče.   

 

„Lidé vyznávají stále dynamičtější životní styl a žádají, aby jim technologie obohacovaly a zpříjemňovaly život,“ uvedl Seok Pil Kim, prezident a generální ředitel Evropské společnosti Samsung. Firma se proto snaží vybavit mladé lidi technologickými dovednostmi pro budoucnost. Nová řada produktů nabízí více obsahu, inteligentnější uživatelské rozhraní, intuitivní ovládání, vysokou kvalitu obrazu a špičkový design. Produktové inovace se opírají o tři hlavní pilíře, kterými jsou: Smart Interaction (chytrá interakce), Smart Content (chytrý obsah) a Smart Evolution (chytrá evoluce).

Televize, kterou budete zdravit
Příkladem, jak takovéto produkty budoucnosti mohou vypadat je třeba televizor ES8000 LED TV, vybavený dvoujádrovým procesorem, který uživatelům umožňuje současně surfovat na internetu a stahovat přitom aplikace.
Smart Interaction umožňuje uživatelům chytrých televizorů komunikovat se svým přístrojem a ovládat jej prostřednictvím hlasu a pohybu, nebo pomocí systému pro rozpoznávání tváře. Televizor se poté, co ho pozdravíte: „Ahoj televize!“ (Hi, TV!) zapne, aktivuje své systémy a čeká na další povely (hlasové nebo gesty), na něž reaguje. Starají se o to vestavěná HD kamera, mikrofony a rychlý procesor podporující multitasking, kterými je přístroj vybaven, k přijímání a analýze zadávaných pokynů. Například vyslovením slov „webový prohlížeč“ spustí prohlížení webu, a pouhým ukázáním rukou lze následně procházet a vyhledávat požadované informace, nebo zvýšit hlasitost apod.
Smart Content (chytrý obsah) umožňuje prostřednictvím aplikací instalovaných v chytrém televizoru uspokojovat osobní preference uživatele a funkce AllShare Play umožňuje přístup k vlastnímu obsahu prostřednictvím obrazovek nejrůznějších zařízení (např. tabletu), a to kdykoli a kdekoli.
Smart Evolution (chytrá evoluce) je zastoupena novou technologií Samsung Evolution Kit, která bude každý rok prostřednictvím lokální technologie system-on-chip nabízet veškerá hardwarová i softwarová vylepšení. Vybrané modely roku 2012 a nové SMART televizory už jsou na zadní straně vybaveny slotem určeným právě pro tuto technologii.
Samsung představil také Super OLED TV, svůj vůbec první 55palcový televizor využívající technologii Super OLED, který v bezkonkurenčně tenkém provedení nabízí i při těch nejrychlejších scénách extrémně živý obraz s krátkou prodlevou, realistické, věrné barevné podání a vysokou kvalitu.
Další technologickou novinkou jsou bezdrátové přenosy pomocí Smart Wi-Fi pro fotoaparáty a videokamery. Prostřednictvím funkce WiFi Direct lze připojit fotoaparát k telefonu nebo tabletu a pořízené fotografie sdílet napříč nejrůznějšími platformami nebo je přímo z fotoaparátu odeslat e-mailem. Funkce Auto Backup, zase přenese fotografie do počítače bez nutnosti kabelového připojení i v případě, že uživatel není zrovna v dosahu žádné běžné Wi-Fi sítě.

Nová generace chytrých spotřebičů
A nejsou to už jen inteligentní elektronické přístroje jako audiovizuální technika, kde se uplatňují tyto moderní technologické vymoženosti. Podobné funkce se stěhují i do dalších spotřebičů, jako je např. tzv. bílá domácí technika. V letošním roce hodlá Samsung věnovat značné úsilí vývoji chytrých parametrů domácích spotřebičů dalšími investicemi do vývoje. Základní pilíře této strategie jsou: Smart Eco (chytrá ekologie), Smart Space (chytrý prostor) a Smart Future (chytrá budoucnost).
Firma se zaměřuje na vývoj technologií i produktů pro domácnosti, které budou šetrné k životnímu prostředí. Příkladem je technologie EcoBubble, která umožňuje se Super Eco cyklem praní ve studené vodě značnou úsporou energie při zachování účinnosti praní jako na bavlněný program při 40C. Nejnovější motory s digitálními měniči a kompresory používané u moderních praček a chladniček s invertorovým kompresorem vykazují optimální spotřebu energie i životnosti, takže na ně výrobce může nabízet neobvyklou 10letou záruku.
Díky technologii Eco Slim použité u nových chladniček Série G dosáhl výrobce zvětšení vnitřních prostor, aniž by se zvětšily jejich vnější parametry. Větším objemem disponují i nejnovější pračky Samsung, které nabízejí kapacitu 12 kg prádla ve standardní hloubce a 8 kg v zúžené variantě s nízkou energetickou spotřebou. Podobně nová konvekční mikrovlnná trouba slibuje optimalizaci varného prostoru a většího objemu.
I výkonné kancelářské technologie nyní obsahují prvky zaměřené na vyšší úspornost a efektivitu – např. tzv. „ekotlačítko“ použité u nové multifunkční monolaserové tiskárny SCX-3405FW dokáže snížit celkové náklady na tisk o více než 20 %. Zařízení je vybaveno mobilní aplikací pro tisk, díky které lze po stažení tisknout a organizovat položky pohodlně z jediného chytrého zařízení, např. počítače, mobilního telefonu nebo tabletu. /mo/
 

 

 
Publikováno: 5. 4. 2012 | Počet zobrazení: 2589 článek mě zaujal 491
Zaujal Vás tento článek?
Ano