Rosler MURR2 Schunk

S čím může pomoci ERP

Podnikové informační systémy mají modulární konstrukci. To umožňuje různým oddělením zapojeným do pracovního toku spravovat příslušné moduly.

 
Výhodou ERP je, že vedení firmy má plný přehled o pracovních postupech napříč odděleními. Díky automatizaci může mnoho modulů provádět úkoly na pozadí.
ERP systém může pomoci identifikovat úzká místa v dodavatelském řetězci a výrobních procesech. Najít problematické oblasti pracovního toku a řešit je. Snadněji nastavit celý podnik pro maximální produktivitu. S HR modulem organizovat týmy, směny a kompenzovat nemoci i nepřítomnosti. Získat jedinečný pohled na celé podnikání, což umožní přijímat nezbytná rozhodnutí.
Účetnictví je hlavní, všeprostupující součástí ERP, v mnoha ohledech je srdcem systému, s dalšími modely pro práci s daty, jejich analýzou a předpovídáním. Dobře zvolený výrobní ERP systém dokáže spravovat všechny aspekty pracovního toku a viditelnosti nákladů. Řídit zásoby lze pouhým stiskem tlačítka v každém závodě, skladu a dodavatelském řetězci.
Když lidé uvažují o ERP a úspoře výrobních nákladů, myslí především na zvýšení efektivity výroby. ERP však může pomoci mnohem víc. Vedení společnosti si musí říct, zda chce vyrábět více či vyrábět levněji. Dosažení jednoho nezaručuje druhé, a ačkoliv všichni chtějí obojí, a někdy toho i lze dosáhnout, tak nejpravděpodobnější je, že snaha skončí na půli cesty.
Systémy plánování konečné kapacity (FCS) jsou mnohem dostupnější, než tomu bylo před několika lety, a mohou výrazně změnit propustnost v prostředích dávkové výroby.
 
Publikováno: 19. 2. 2021 | Počet zobrazení: 150 článek mě zaujal 28
Zaujal Vás tento článek?
Ano