Rosler MURR2 Schunk

Netkané textilie z polypropylenu

Společnosti Sabic a Fibertex Personal Care uvedly jako první na světě netkané textilie vyrobené z certifikovaného kruhového polypropylenu.

 
Bude to první řada netkaných textilií na světě založená na recyklovaných plastech v hygienickém průmyslu. Řešení podporuje úsilí o postupnou náhradu fosilních zdrojů, a tím přispět ke snížení emisí uhlíku.
Nové netkané textilie budou vyrobeny z kruhového polypropylenu za použití suroviny získané z dříve použitých plastů certifikovaných v rámci systému ISCC PLUS (International Sustainability & Carbon Certification). Materiál je součástí portfolia polypropylenu Sabic PureCares, představeného na počátku letošního roku. Certifikovaný kruhový PP materiál je vyráběn ze směsných plastů, které jsou rozděleny na jejich molekulární stavební kameny a poté znovu polymerizovány za vzniku tzv. panenských plastů – tedy materiálů vyznačujících se stejnými parametry jako prvovýrobek. Tyto certifikované netkané textilie tak lze následně použít v navazujících procesech, aniž by byla ohrožena zaměnitelnost, vlastnosti nebo výkonové parametry konečného produktu.
 
Publikováno: 19. 2. 2021 | Počet zobrazení: 136 článek mě zaujal 26
Zaujal Vás tento článek?
Ano