Rosler MURR2 Schunk

Společný vývoj digitálního řešení

Společnosti Bosch a BASF Digital Farming podepsaly v listopadu dohodu o společném podniku zaměřeném na globální řešení inteligentního zemědělství.

 

Joint venture, v němž budou mít obě společnosti 50% zastoupení, předpokládá vytvoření společného podniku v prvním čtvrtletí roku 2021. Jeho hlavní cíle budou:
- umožnit zemědělcům využívat automatizovaná, agronomická digitální řešení,
- zrychlit digitální inovace podporující přesné zemědělství, efektivitu zdrojů a udržitelnost,
- snížit potřebu produktů na ochranu rostlin při konkrétních aplikacích v závislosti na místních podmínkách.
Kombinace odborných znalostí obou společností s nejmodernějšími hardwarovými a softwarovými řešeními by se měla projevit ve významném přínosu pro zemědělce v oblasti digitálních řešení. Bosch do společného podniku přináší významné inovace v oblasti hardwaru i softwaru a digitálních služeb pro plánování a rozhodování v polních plodinách, BASF Digital Farming se svými řešeními xarvio Digital Farming Solutions poskytuje automatizovaný agronomický rozhodovací systém v reálném čase pro správu zemědělských ploch, založený na platformě digital xarvio pro optimalizaci pěstování zemědělských plodin, nabízející farmářům poradenství a postupy, jak pěstovat plodiny nejudržitelnějším způsobem. Od propojení zemědělských strojů pomocí senzorů, inteligentního softwaru a digitálních produktů si firmy slibují zefektivnit zemědělství budoucnosti a učinit jej šetrnější k životnímu prostředí.
Prvními společnými produkty budou dvě novinky. Jednou z nich je řešení kombinující technologii a software senzorů kamer Bosch Smart Spraying s platformou BASF pro optimalizaci plodin xarvio. Oba produkty mohou v závislosti na místních podmínkách umožnit snížení potřeby přípravků na ochranu rostlin při konkrétních aplikacích – v experimentální fázi vykazoval inteligentní postřik až 70% snížení objemu herbicidů.
Další z připravovaných novinek společného podniku je verze systému IPS (Intelligent Planting Solution) s vylepšenou digitální inteligencí pro předepisování osiva, hnojiv a inteligentní postřik.

 
Publikováno: 21. 1. 2021 | Počet zobrazení: 213 článek mě zaujal 34
Zaujal Vás tento článek?
Ano