Rosler MURR2 Schunk

První české nasazení ETCS u privátního dopravce

Unipetrol Doprava se stane prvním soukromým dopravcem v ČR, který své lokomotivy vybaví systémem ETCS (evropský vlakový zabezpečovací systém). Technickou část řešení kompletně zajistí CZ Loko.

 
V první fázi se počítá s montáží na lokomotivy řady 753.7, v další pak CZ Loko vybaví ETCS zbývající lokomotivy dopravní divize Unipetrolu, včetně řady EffiLiner 1600, nejvýkonnějších strojů ve službách z oboru petrochemie.
Unipetrol není prvním zákazníkem českého výrobce lokomotiv z tohoto průmyslového segmentu. Firma se od letošního roku stará i o tucet lokomotiv společnosti Čepro, poté co vyhrála výběrové řízení na čtyřletou smlouvu na jejich údržbu a servis. Čepro pro CZ Loko není novým partnerem, už loni do svého vozového parku zařadilo lokomotivu EffiShunter 600, která nahradila zastaralé vozidlo ČKD. Zároveň Čepro potvrdilo objednávku na modernizovanou lokomotivu EffiShunter 600, což jí umožní vyřadit z provozu nejstarší lokomotivy vyrobené v letech 1961 a 1983, které již neodpovídají moderním požadavkům a ekologickým standardům.

 
Publikováno: 14. 7. 2020 | Počet zobrazení: 392 článek mě zaujal 51
Zaujal Vás tento článek?
Ano