Rosler MURR2 Schunk

AMPER 2020 startuje

Největší středoevropská veletržní akce v oborech elektrotechniky, energetiky, automatizace, komunikace, osvětlení a zabezpečení – AMPER, vstupuje do svého 28. ročníku.

 

Přes 600 vystavujících z 26 zemí světa, kteří budou představovat ve svých expozicích nové produkty i služby včetně aktuálních trendů, a více než 70 odborných přednášek a konferencí – to je charakteristika letošního ročníku veletrhu AMPER ve statistikách organizátorů. Akce proběhne ve dnech 17.–20. března v areálu brněnského Výstaviště, kam se veletrh před devíti lety přesunul z Prahy.
Prezentovány budou jak úplné novinky, tak inovace stávajících produktů napříč všemi nomenklaturními obory. Energetici např. ocení nový automatický přepínač zdrojů mezi primárním a záložním zdrojem napájení TruONE od ABB, který překonává omezení vyplývající z komponent použitých u stávajících řešení. Firma Hydroservis-Union představí zařízení pro nakládání s odpadním teplem solárních panelů, kde kombinovaný fotovoltaický modul umožňuje aktivní odběr odpadní tepelné energie, kterou je následně možné využít třeba v domácnosti. Blue Panther nabídne nejen hloubkový audit kvality elektrické energie, ale ukáže i průmyslovou akustickou kameru Fluke ii900, nabízející nový způsob detekce problémů pomocí lokalizace zvuků a ultrazvuků.
Společnost Rittal představí automat pro konfekcionování vodičů – Wire Terminal – umožňující podporu automatizace zpracování vodičů jedné z nejnáročnějších výrobních fází při stavbě rozváděčů, který tyto činnosti dokáže až 8x urychlit. V expozici firmy Beckhoff Automation bude k vidění planární pohon, který výrazně zjednodušuje konstrukci strojů a zvyšuje jejich flexibilitu. Jde o zcela nový typ pohonu XPlanar, který kombinuje individuální uspořádání rovinných dlaždic se schopností polohování segmentů levitujících nad těmito dlaždicemi ve více rovinách. Firma Turck se pochlubí robustními snímači řady PS+ s intuitivním ovládáním v technologii senzorů tekutin.
Nebudou chybět ani nejrůznější novinky zaměřené na bezpečnost a vybavení budov, např. český výrobce Kopos Kolín bude vystavovat protipožární krabici pro montáž přístrojů, která svou konstrukcí, a především použitím speciálního materiálu, zajistí v případě požáru utěsnění otvoru pro umístění přístroje speciální pěnou. V expozici společnosti Atroloat bude prezentován monitor kvality ovzduší pro interiéry.
Vodafone spustí ve své expozici v rámci Amper 5G Experience Zone síť nové generace 5G a představí nová technologická řešení pro Smart Factory & Energy, Smart Building a Smart City. Návštěvníci se zde seznámí např. s NB-IoT a 5G sítěmi pro IoT a budou si moci vyzkoušet i funkční 5G telefony a venkovní CPE, přes které budou k síti připojena další zařízení.
Za pozornost stojí i výsledky výzkumných aktivit akademických pracovišť. Mezi nimi figuruje např. zařízení vyvinuté na Fakultě elektrotechnické Západočeské univerzity v Plzni (RICE), které je určené pro kompenzaci jednofázových zemních poruch v distribučních sítích vysokého napětí. Jde o unikátní technologii světového významu, která znamená výrazný posun v oblasti ochrany distribučních sítí s přímým dopadem na zvýšení bezpečnosti a spolehlivosti dodávky elektrické energie. Centrum ENET z VŠB-TUO předvede obousměrnou nabíječku s vysokou hustotou výkonu pro inteligentní sítě. VUT v Brně zase pájecí stanici s přímo vyhřívanou šablonou pro proces reballing, jež nachází využití nejen v opravárenském odvětví spotřební a další elektroniky, ale i v oblasti testování a vývoje.
Bohatý doprovodný program veletrhu zahrnuje širokou škálu přednášek a fór. Například přehlídku nejmodernějších infrastrukturních zařízení pro elektromobily obstará AMPER e-Motion. Na Fóru automatizace a digitalizace bude živý program přednášek na aktuální témata z tohoto oboru. Fórum energetiky zahrnuje ucelený soubor přednášek, seminářů a konferencí z oblasti řízení energetiky a jejích nejnovějších trendů. Také Fórum optonika zaujme desítkami odborných přednášek z oblasti optické a fotonické techniky. Na Computer Stage budou probíhat debaty a panelové diskuze z oborů ICT.
V rámci veletrhu proběhne i celostátní setkání elektrotechniků nebo již tradiční soutěž o nejpřínosnější exponát veletrhu – ZLATÝ AMPER 2020, jehož slavnostní vyhlášení zahájí osobnost letošního ročníku veletrhu – prof. ing. Luděk Žalud, Ph.D.

Kompletní program a další informace o veletrhu AMPER 2020 jsou k dispozici na www.amper.cz.

 
Publikováno: 9. 4. 2020 | Počet zobrazení: 384 článek mě zaujal 73
Zaujal Vás tento článek?
Ano