Rosler MURR2 Schunk

První tablet pro 5G

Sítě 5G se na svou éru teprve chystají, ale už se objevují první zařízení, které mají dokázat využití jejich potenciálu. Z tabletů drží v tomto směru prvenství Samsung s modelem Galaxy Tab S6.

 
Jde o zástupce poměrně raritního typu skutečně výkonných tabletů, jakých je na trhu kromě iPadů či některých modelů Lenovo poskrovnu. Kromě toho, že je prvním tabletem na světě s podporou 5G, je i světově prvním zařízením této kategorie osazený displejem s podporou HDR10+.
V kovovém těle tenkém pouhých 5,7 mm, na jehož zadní části je umístěn duální fotoaparát (13 + 5 Mpx), pracuje výkonný procesor Snapdragon 855 se 6GB RAM a rozšiřitelným 128GB úložištěm. Výkonový režim bohatě postačuje i na nejnáročnější multimédia a hry. Do pracovního prostředí DeX se lze přepnout přímo v tabletu, a to bez nutnosti připojení k monitoru. Přední straně tabletu vévodí 10“ Super AMOLED displej s rozlišením 2560 x 1600 pixelů, pod nímž je zabudovaná optická čtečka otisků prstů. Výhodu je, že k tabletu lze pořídit i pouzdro s QWERTY klávesnicí, jehož součástí je i touchpad, tablet poté funguje jako „android počítač“. Součástí výbavy je i bezdrátový stylus S Pen, který se přichycuje k tabletu pomocí magnetického kontaktu, sloužícího rovněž k nabíjení baterie pera. Kromě rejdění prstem nebo stylusem po obrazovce jsou pro ovládání podporována i bezdotyková gesta, AR Doodle, živá kresba, vzdálená spoušť fotoaparátu a další funkce.
 
Publikováno: 17. 1. 2020 | Počet zobrazení: 271 článek mě zaujal 60
Zaujal Vás tento článek?
Ano