Rosler MURR2 Schunk

MVK Fusion - jeden modul pro maximální rozmanitost

Modul ProfiNet/ProfiSafe slučuje tři základní funkce instalační techniky – digitální standardní senzory a akční členy, digitální bezpečnostní senzory a akční členy a také IO-Link.

 

Tato inovační kombinace, která zjednodušuje instalace, umožňuje nové a převratné koncepce pro automatizaci. Složitost v konfiguraci se díky MVK Fusion výrazně snižuje, neboť se plně provádí v inženýrském nástroji bezpečnostního řízení. Softwarový vývojář se nemusí učit specifické nástroje výrobce a studovat jeho příručky. S MVK Fusion bude zapotřebí méně sběrnicových modulů na modulární jednotku, v nejlepším případě pouze jeden. To nabízí zajímavé možnosti pro řadu automatizačních aplikací.

Slučuje tři základní funkce
Zvláštností sběrnicového modulu MVK Fusion je jeho rozmanitost. Spojuje tři základní funkce instalační techniky, což usnadňuje instalaci, šetří prostor a snižuje počet potřebných modulů.
 – Digitální standardní senzory a akční členy – dvě digitální standardní zásuvná místa je možné nakonfigurovat libovolně jako vstup nebo výstup, přesně podle dané aplikace.
– Digitální bezpečnostní senzory a akční členy – čtyři bezpečnostní zásuvná místa zajišťují, že mohou být bez zvýšených nákladů do instalační koncepce zahrnuty téměř všechny digitální bezpečnostní požadavky.
– IO-Link – dvě zásuvná místa IO-Link nabízejí velmi širokou škálu funkcí, protože integrují do sběrnicového systému i složité senzory a akční členy. Kromě toho jsou také vhodné pro nákladově efektivní rozšíření digitálních standardních signálů prostřednictvím hubů IO-Link.

Maximální flexibilita pro bezpečnostní aplikace
MVK Fusion slučuje bezpečnostní úkoly instalačního řešení v jednom modulu:
– Se třemi bezpečnými vstupními porty vždy po dvou kanálech jsou shromažďovány signály typických bezpečnostních senzorů, jako jsou nouzové vypínače, světelné závory, obouruční ovládání, bezpečnostní dveře atd. až do maximální úrovně vlastností PLe.
– Bezpečný výstupní port se dvěma bezpečnými výstupy může být konfigurován podle potřeb dané aplikace (spínání PP, PM nebo PPM) a umožňuje proto integraci nejrůznějších typů akčních členů až po dvojité ventily a ventilové ostrovy (i v tomto případě až do úrovně vlastností PLe).
– Speciální IO-Link port třídy B zajišťuje, aby bylo možné zařízení IO-Link, jako jsou ventilové ostrovy nebo huby, jednoduchým způsobem bezpečně vypínat až do úrovně vlastností PLd.
Modul tak umožňuje dosažení vysokých bezpečnostních úrovní a nabízí optimální ochranu pro člověka a stroj.

 

Nastavení na několik kliknutí
Konfigurace bezpečnostních senzorů a akčních členů s MVK Fusion je působivě snadná: stačí pár kliknutí myší, kterými se vybere bezpečnostní funkce (např. světelné záclony nebo nouzové vypínače) v inženýrském nástroji bezpečnostního řízení, a konfigurace je dokončena.
Uživatel (softwarový vývojář a elektrokonstruktér) nepotřebuje žádné specifické znalosti o parametrech modulu. Odpadá dodatečný pracovní krok ověření (výpočet CRC) prostřednictvím dalšího speciálního softwaru výrobce. Práce tak jde rychleji a šetří nervy, protože chybná zadání jsou vyloučena.

Vysoký výkon
Moduly jsou vhodné pro aplikace s Conformance Class C (IRT), Shared Device a Netload Class III. Díky tomu nestojí nic v cestě aplikacím, kde je požadován maximální výkon a absolutní spolehlivost. Jsou stavebním kamenem pro řešení ProfiNet par excellence.

Široké spektrum využití
• Plně zalisované robustní pouzdro z kovu otevírá široké spektrum využití (až po extrémní svářecí aplikace).
• Modul ukládá chyby s časovým razítkem na integrovaném webovém serveru (i při výpadku napětí), proto lze chyby nalézat, a tak redukovat prostoje.
• Pomocí otočného přepínače se nastavuje bezpečnostní adresa přímo na modulu, a prostřednictvím adresy „000“ je také možné modul obnovit do továrního nastavení.
• Použití je možné i při vysokých okolních teplotách do 60 °C v kombinaci s vysokými proudy až do 16 A (volitelný chladič pro extrémní podmínky rozšiřuje možnosti využití).
• Modul je možné použít i v obzvláště vysoko umístěných výrobních závodech (až do 3000 m.n.m).
• U každého jednotlivého kanálu jsou monitorovány chyby, jako je přetížení, zkrat senzoru nebo přerušení kabelu. Rozsáhlé diagnostické možnosti zajišťují, že chyby je možné rychle identifikovat, analyzovat a odstranit.

www.murrelektronik.cz

 
Publikováno: 22. 7. 2019 | Počet zobrazení: 761 článek mě zaujal 131
Zaujal Vás tento článek?
Ano