Rosler MURR2 Schunk

AMPER 2019 - Účast největších lídrů v oboru

Veletrh AMPER je největším B2B veletrhem v oblasti elektrotechniky, elektroniky, automatizace, komunikace, osvětlení a zabezpečení v ČR i na Slovensku. Pravidelně se jej účastní více než šest stovek vystavovatelů z tuzemska i zahraničí.

 

Za několik dnů otevře veletrh AMPER své brány, aby přivítal první návštěvníky. Pořádající společnost Terinvest eviduje každý rok přes 40 tisíc odborníků i nadšenců, kteří přijedou na veletrh hledat nejnovější poznatky z oboru. Letošní ročník proběhne ve dnech 19.–22. 3. 2019 opět na brněnském výstavišti, a bude zahájen soutěží o nejpřínosnější exponát – ZLATÝ AMPER.
Aktuální trendy z oblasti Průmyslu 4.0 i řešení pro inteligentní města
V posledních několika letech sledujeme na veletrhu postupný nárůst novinek z oblasti Průmyslu 4.0, internetu věcí (IoT), Smart Grids (inteligentní sítě), které umožňují regulovat výrobu a spotřebu elektrické energie v reálném čase, a Smart City (chytrá města). Moderní technologie a řešení využitelná pro inteligentní města, ve kterých jsou stavěny chytré budovy pro bydlení i práci, jsou na veletrhu AMPER vystavovateli prezentovány již mnoho let. Digitalizace průmyslu i Průmyslu 4.0 budou na AMPER 2019 skloňovány téměř na každém stánku. Společnosti RITTAL a EPLAN ENGINEERING pravidelně na společném stánku v hale P představují možnost vývoje rozvaděčů od návrhu až po výrobu dle konceptu Průmyslu 4.0. Představení novinek chystá i celosvětový lídr ve svém oboru - společnost ABB, která je předním dodavatelem v oblasti elektrotechnických výrobků, robotiky a pohonů, průmyslové automatizace i energetiky. Jejich řešení pro inteligentní domy i města jsou pravidelně prezentovány nejen v jejich expozici v hale P, ale i diskutovány v rámci odborných konferencí veletrhu. Efektivním ovládáním domácností se na veletrhu bude zabývat také například společnost Legrand, HDL Automation, ENIKA.CZ, Teco či Jablotron Alarms. Významné výročí zde oslaví důležitý dodavatel výrobků pro elektrotechnickou infrastrukturu, společnost OBO BETTERMANN. V osvětlovací technice se představí novinky firem Ledvance, Osmont, EMOS, B.E.G. Brück Electronic, McLED, AMAKO, Solight Holding a nově také PROLED v zastoupení firmy CIITY ILLUMINATIONS.

Prezentace i diskuze s odborníky
Návštěvníci veletrhu mají jedinečnou možnost získat na jednom místě praktické informace od vystavovatelů těchto chytrých řešení a současně o nich diskutovat na celé řadě odborných konferencí. Především zástupci municipalit mohou uvítat jedinečný koncept odborné konference „Smart city v praxi IV“, která proběhne hned první den veletrhu, v úterý 19. března. Seminář mapující úskalí změn elektrotechnických norem osloví projektanty, revizní techniky i montéry. Ve středu 20. března se bude konat celodenní konference pod záštitou Elektrotechnické asociace ČR nazvaná: JAK NA ROBOTA.
V rámci veletrhu proběhne i 34. Celostátní setkání elektrotechniků. Na stánku KNX národní skupiny pro ČR návštěvníci získají nejen ucelenou prezentaci mezinárodní sběrnice KNX, ale i odborné poradenství. Více informací o veletrhu naleznete na www.amper.cz.

 
Publikováno: 1. 4. 2019 | Počet zobrazení: 734 článek mě zaujal 164
Zaujal Vás tento článek?
Ano