Rosler MURR2 Schunk

Chytrá síla VPower

Pod mottem „be smart” představila firma Wittman Battenfeld svůj nový vertikální vstřikovací stroj řady VPower.

 
Po integraci rakouské firmy Battenfeld Kunststoffmaschinen do německého holdingu Wittman před deseti lety začala společnost Wittman Battenfeld postupně obnovovat celé portfolio svých strojů a řada PowerSeries je už dobře etablovaná na trhu. S vývojem stroje VPower je nyní i konstrukční řada vertikálních strojů společnosti přemodelována tak, aby korespondovala s designem PowerSeries.
Prototyp nového stroje VPower si svou oficiální premiéru odbyl ve Stuttgartu na veletrhu Fakuma, kde výrobce funkčnost nového stroje demonstroval na modelu VPower 160/750 s otočným stolem o průměru 1600 mm.
Nový stroj charakterizuje zejména kompaktní provedení, energetická efektivita, kompaktnost a jednoduchá obsluha. Bohatě dimenzovaný otočný stůl je už ve standardní výbavě poháněný servoelektrickým motorem zajišťujícím krátké rotační intervaly. Vstřikovací jednotka může být přestavena z vertikální polohy na horizontální a opačně i po uvedení do provozu. Navíc absence centrálního sloupu umožňuje využití volného místa k rozvodu médií nebo k instalaci kompaktního rozvaděče temperačního média. Díky otevřenému designu je stroj ideální pro integraci automatizace s funkcemi jako zakládání zálisků a odebírání hotových dílů.
 
Publikováno: 1. 4. 2019 | Počet zobrazení: 711 článek mě zaujal 157
Zaujal Vás tento článek?
Ano