Rosler MURR2 Schunk

Specialista na kompozity a hi-tech materiály

Pod označením Brema Plast Eko 2.1 představila firma Biesse nové vertikální obráběcí centrum pro obrábění technických dílů v reálném čase.

 

Italský výrobce obráběcích strojů nabízí propracovaná technologická řešení pro tvorbu technických dílů, mechanické součástky z high-tech materiálů a stroje pro práci s expandovanými a kompaktními plasty a kompozity, které patří k poměrně komplikovaně obrobitelným materiálům.
Poslední novinku v portfoliu firmy představuje kompaktní a univerzální vertikální obráběcí centrum se sníženou zástavbovou plochou pro obrábění panelů různých tloušťek a velikostí, vyrobených z řady různých technologických a kompozitních materiálů. Výrobce jej charakterizuje jako ideální řešení pro „just in time" výrobu hotových dílů, které lze obrobit ze všech šesti stran s „nulovou dobou" obnovovacích operací.
Kompaktní stroj s vertikálním vyrovnáním najde uplatnění zejména pro obrábění plastových a kompozitních materiálů. Díky špičkové technologii s mechanickými systémy pro automatické polohování obráběného předmětu zajišťuje optimální kvalitu výsledného produktu.
Pro Brema Plast Eko 2.1 jsou charakteristická dedikovaná řešení pro zpracování pokročilých technologických materiálů. Mezi ně patří např. dokompletování s příslušenstvím pro správu nástrojů, přednastavovací systém, sofistikovaný chladicí systém a ionizátor vzduchu pro optimální konečné výsledky.
Systém Air Jet ochlazuje nástroj vzduchem při teplotě -14 °C, aby nedošlo k jeho přehřátí a aby se zabránilo roztavení materiálu. Ionizátor eliminuje elektrostatické zátěže a zajišťuje lepší povrchovou úpravu. Ta je dosahována i pomocí vertikální pozice, v níž pracovní deska s gumovými válečky pro posuv materiálu zajišťují optimální ergonomické zakládání a vykládání a usnadňují obrábění i u nejjemnějších povrchů. Horní senzorový systém tvoří dvě fotobuňky umožňující přesně detekovat tloušťku materiálu a upravit velikost s ohledem na osu Y.

 
Publikováno: 31. 3. 2019 | Počet zobrazení: 973 článek mě zaujal 192
Zaujal Vás tento článek?
Ano