Rosler MURR2 Schunk

Senzory s komunikací přes IO-Link

Nově implementuje společnost Panasonic, která je na českém trhu již 15 let, do jednotlivých výrobních řad senzorů technologii IO-Link.

 

Kromě standardních výhod poskytovaných IO-Link, jako jsou externí parametrizace a jednoduchá výměna zařízení, nabízejí senzory Panasonic s IO-Link integrovanou funkci autodiagnostiky. Tato funkce obsahuje pro každý typ snímače předdefinované úrovně výstrah. Senzor automaticky vysílá varovný signál, když je ohrožena jeho správná funkčnost, např. když FX-550L detekuje snížení intenzity světla na přijímači. Funkce automatické diagnostiky šetří čas, protože si tuto funkci nemusí implementovat uživatelé sami. Díky této technologii mohou uživatelé snadno integrovat senzory na příslušnou komunikační úroveň.

Úroveň senzoru
V případě senzorů s běžným způsobem přenosu dat prostřednictvím digitálních nebo analogových výstupů je jednou z nevýhod nutnost připojení každého jednotlivého senzoru samostatně. Díky standardizované technologii IO-Link jsou senzory spojeny přes jedno komunikační vedení.
Řídicí jednotka IO-Link tvoří spojení mezi příslušným senzorem a komunikační páteří. Slouží jako rozbočovač, kde jsou připojeny různé senzory. IO-Link master pak pracuje s příslušnou komunikační sběrnicí. K dispozici jsou typy komunikačních jednotek IO-Link: EtherCAT, Profinet a EtherNet/IP.

Věděli jste, že je tady již 15 let
Společnost Matsushita, známá ve světě pod značkou Panasonic, přichází do Čech v roce 2004 jako téměř neznámá firma a začala dodávat elektromechanická relé NAiS do automotive. Získává renomé kvalitního dodavatele a rozšiřuje portfolio. Díky svému vývoji pak přináší pokrokové technologie i do průmyslové automatizace.
Od roku 2008 přichází změna názvu na Panasonic a celosvětově dochází k unifikaci všech poboček i produktů pod společným logem. Příliv novinek v oblasti bezpečnostní techniky, servomotorů, laserového značení či systémů pro svařování plastů neustává. Dnes je česká pobočka společnosti Panasonic Electric Works s plnohodnotným portfoliem jak automatizační techniky, tak mechanických či polovodičových relé silným hráčem na našem trhu.

 
Publikováno: 31. 3. 2019 | Počet zobrazení: 709 článek mě zaujal 154
Zaujal Vás tento článek?
Ano