Rosler MURR2 Schunk

PURITY FG SynFX - odpověď nejen pro potravinářský průmysl

Náročná cesta ke špičkové kvalitě jakéhokoliv výrobku dnes nesouvisí pouze s výrobkem samotným. Jde o komplexní proces, ve kterém rozhoduje mnoho faktorů. A jedním z nich je rovněž zajištění, a hlavně dlouhodobé udržení efektivního provozu technologických zařízení s pomocí vysoce kvalitních průmyslových maziv.

 

Již přes 40 let se tomuto oboru intenzivně věnuje kanadská společnost Petro-Canada. Dnes je ve většině odvětví lídrem na trhu s technickými oleji a mazivy, což dokazuje také v nabídce produktů pro potravinářský průmysl. Společnost Petro-Canada byla založena jako podnik se státní účastí v roce 1975 v kanadské Ottavě, avšak hlavní sídlo bylo zřízeno v olympijském městě Calgary v provincii Alberta. V roce 2009 se Petro-Canada spojila fúzí s koncernem Suncor Energy. V roce 2016 se však stala dceřinou společností koncernu Holly Fronitier a dnes patří k nejvýznamnějším světovým dodavatelům olejů a maziv pro většinu průmyslových odvětví. Svých více než 350 typů produktů z oblasti prvotřídních maziv a speciálních kapalin exportuje do více než 60 zemí světa. Její výrobky špičkové kvality se dlouhodobě a úspěšně aplikují např. v automobilovém, energetickém, zemědělském, stavebním či zpracovatelském průmyslu. Zcela výsadní postavení má však společnost Petro-Canada za již zmíněné čtyři desítky let v průmyslu farmaceutickém a potravinářském, protože je světově největším výrobcem tzv. bílých olejů.

Křišťálově čirý základový olej
Za celosvětovým úspěchem stojí především vlastní patentovaný postup HT Purity Process pro výrobu základového oleje. Ten ho unikátním způsobem několikastupňového hydrogenačního procesu zbavuje aromatických sloučenin, parafínů a ostatních nečistot. Tímto procesem je u základového oleje nakonec dosaženo 99,9 % čistoty přinášející vysoký viskózní index, což mu zaručuje vynikající mazací podmínky při nízkých i vysokých teplotách, dokonalejší oxidační stabilitu, nízkou těkavost a toxicitu.
Mezi další vlastnosti patří biologická odbouratelnost, velmi nízká tvorba uhlíkatých úsad (karbonů) a ultra nízké body tuhnutí až do teploty -45 °C. Právě tyto vlastnosti dodávají mazivům Petro-Canada vynikající výkon a dlouhou životnost, což je ve výsledku profitem pro provozovatele technických zařízení v podobě extrémně dlouhých výměnných intervalů, a tím snížení celkových nákladů na údržbu výrobní technologie.

Směle do náročného prostředí výroby potravin
Právě potravinářský průmysl klade vlivem dodržení velmi přísných norem na výrobce technologických zařízení obrovské nároky. Strojní součásti přicházející do styku s potravinami jsou pod neustálou kontrolou z pohledu dodržení hygienických předpisů, aby žádným způsobem nedošlo k ohrožení zdraví spotřebitelů. Právě s tímto hlavním cílem přistoupila společnost Petro-Canada k vývoji a následné produkci potravinářského maziva s označením PURITY FG SynFX. Jde o produkt využívající vlastností již zmíněného čirého základového oleje s nadčasovou aditivní technologií. Aplikaci tohoto maziva lze nalézt např. v pivovarnictví, ale i dalších potravinářských výrobách, kde je potřeba zaručit oxidačně termální stabilitu pro delší životnost, odolnost proti opotřebení, stejně tak odolnost plastických maziv proti vymývání vodou a v neposlední řadě také odlučitelnost vody z olejů. PURITY FG SynFX tak dnes nabízí výkon syntetického maziva, avšak bez chemických látek a možné kontaminace potravin. Komplexnost vlastností tohoto maziva umožňuje jeho využití např. pro mazání šroubových a pístových kompresorů, čerpadel, hydraulických systémů, převodových skříní nebo plnicích a uzavíracích automatů.
Za zmínku stojí také unikátní řada výrobků PURITY MICROL MAX, které obsahuje antimikrobiální konzervační prostředek chránící mazivo před degradací, znečištěním a zápachem způsobovaným mikroorganismy. Díky tomu zůstává mazivo déle v účinném provozním stavu a může se tak využívat pro mazání ložisek vodítek, řetězů a u dalších podobných aplikací.

Pod dohledem přísných standardů
Maziva Petro-Canada řady PURITY určená pro potravinářský průmysl splňují nepřísnější globální potravinářské standardy včetně norem Evropské unie, mezi které patří NSF H1, 3H, HT1, HACCP, GMP, Kosher, Pareve Star K, FDA 21 CFR 178.3570, IFANCA Halal, CFIA či GMS. Autorizovaným distributorem maziv Petro-Canada v České republice je dlouhodobě společnost I.O.B. spol. s r.o., která působí na trhu od roku 1992. V nabídce této ryze české společnosti je komplexní poradenský servis v oblasti tribotechniky, realizace laboratorních testů maziv a také komplexní proškolení technického personálu. Více na: www.petro-canada.cz

/tv/

 
Publikováno: 29. 11. 2018 | Počet zobrazení: 932 článek mě zaujal 173
Zaujal Vás tento článek?
Ano