Rosler MURR2 Schunk

Nové obalové materiály i design rozšiřují možnosti

Výstavy obalové techniky přinesly v poslední době řadu zajímavých novinek v oblasti jak obalů samotných, tak materiálů pro ně. Nabízejí nové možnosti v nejrůznějších průmyslových odvětvích od potravinářství a obchodu až po přepravu nebezpečných materiálů.

 
Britská společnost Graphic Packaging International (GPI) vyvinula flexibilní obalový hybridní formát kombinující vlastnosti skládací krabice a pružných obalů. Nový produkt nazvaný Integraflex byl navržen pro oblast stravování ke snadné přípravě, plnění a k balení různých druhů potravin pro tzv. on-the-go jídlo (jídlo s sebou) - od hranolků a sendvičů až po müsli. Poskytuje uživatelsky přívětivé kompaktní balení, které se snadno otevře a může znovu utěsnit. K dispozici jsou různé tvary a otvírací prvky. Vysoká kvalita tisku umožňuje flexibilní a tuhé prvky balení označit grafikou s vysokým rozlišením, kartonový prvek může být laminován nebo potažen různými aplikacemi. Mezi další produkty GPI patří také oceněná řada ekologicky šetrných balení pro čerstvé potraviny FruitPack. Zahrnuje plně značitelné jednobarevné kartony, určené jako udržitelná alternativa k plastům.
Do portfolia kanadské firmy Sonoco patří membrány SoftPeel, které představují novou možnost uzavírání plechovek. Membrána je díky nízké síle potřebné k odloupnutí snazší pro otevření pomocí prstů, než umožňují jiné fólie, zejména hliníkové uzávěry s plným panelem, ale přesto nabízí uzávěr odolný při manipulaci. Přizpůsobitelné reliéfní membrány SoftPeel tak umožňují bezpečnější a snadnější otevření a současně poskytují kvalitní bariérovou ochranu pro balený výrobek. Vícevrstvá membrána na bázi papíru je dostupná v počáteční fázi v průměrech 99 a 127 mm a nabízí prostor pro loga či propagační zprávy zákazníků.
Společnost UPM Raflatac zavádí na evropský trh nový materiál Synlite Xtra, odolný proti vnějšímu styku a vhodný k aplikacím pro průmyslové chemické značení, které vyžadují vysokou odolnost vůči náročným venkovním podmínkám. Jde o lehký a účinný matný film na bázi PP s dobrou odolností proti UV záření, který je spárován s vysoce účinným adhesivem RC77 firmy UPM Raflatac. Ten nabízí rovněž dobrou odolnost vůči UV záření a přilnavost na polární a nepolární povrchy. Jak zdůrazňuje výrobce, RC77 funguje spolehlivě i v nejnáročnějších venkovních prostředích a zajišťuje, aby štítky, které obsahují důležité informace o obsahu a jakýchkoli bezpečnostních požadavcích, zůstaly pevně na místě po dobu životnosti kontejneru. Folie Synlite Xtra s RC77 podle charakteristiky výrobce odpovídá požadavkům na trvanlivé, spolehlivé a standardizované řešení pro označování průmyslových chemikálií a splňuje požadavky normy BS5609 pro odolnost vůči mořské vodě. Tím je zajištěno, že nebezpečné zboží přepravované po moři bude trvale označeno a identifikováno. Fólie má velmi dobré vlastnosti tisku s tepelným přenosem a obvyklými způsoby tisku. Vzhledem k tomu, že nejde o produkt na bázi PVC, pomáhá snižovat dopady na životní prostředí a umožňuje ekologickou likvidaci použitých obalů.   /pm/
 
Publikováno: 29. 3. 2018 | Počet zobrazení: 979 článek mě zaujal 239
Zaujal Vás tento článek?
Ano