Rosler MURR2 Schunk

Hledej strategického partnera

Frank Herzog je se svou společností Concept Laser (výrobce strojů pro kovový 3D tisk) od roku 2017 součástí koncernu General Electric Group, ale i přes tento zásadní krok v existenci firmy se zatím viditelně nic zásadního nezměnilo na jeho podnikatelském přístupu.

 

V rozhovorech pro odborné časopisy mluví nadšeně o rozvoji ve městě Lichtenfels, jak s pomocí dobrých regionálních kontaktů rychle pokračuje expanze jeho původní firmy v novém průmyslovém areálu. „Stále funguje moje stará naivita, bez které není možná realizace nových myšlenek a projektů." Zároveň řekl, že je stále „dostatečně realistický", aby je i nadále dokázal prosadit. Vše je u 46letého podnikatele spojené  s jeho „Franskými kořeny".
Už dávno to není u Concept Laseru jak bývalo. Všeobecně prezentovaná  bezstarostnost generálního ředitele Franka Herzoga může snadno zakrývat skutečnost, že se dějí velké věci v sídle firmy v německém Lichtenfelsu. Stalo se, že několik jeho spolupracovníků v roce 2017 odešlo. Celkově se ale počet zaměstnanců v tomto období zvýšil z 200 na téměř 400. Akademie, založená v roce 2007 společností Concept Laser, se ukázala jako účelová investice do budoucnosti. Frank Herzog, který vystudoval stavbu strojů, má představu o dalším růstu až na 600 zaměstnanců.
 

„Před deseti lety jsme se dostali na 1 cm3 za hodinu, dnes dokážeme 40 až 50 cm3 ,… a PRODUKTIVITA bude dále stoupat!“

V závěru roku 2017 byl na výstavě Formnext ve Frankfurtu poprvé představen prototyp stroje projektu A.T.L.A.S. (Aditive Technology Large Area System) se základní stavební plochou 1,1 x 1,1 x 0,3 m, která bude dále modulárně rozšířitelná. Je to první silný technologický odkaz na to, jaký posun může vstup GE do firmy  představovat. To se projevilo v nové konstrukci stroje portálového typu, optimalizovaném průtoku plynu a propojení mezi skenerem a laserem.
Projekt, jako je A.T.L.A.S. poskytuje aditivní výrobě nová pole uplatnění, neboť zvyšuje produktivitu. „Před deseti lety jsme byli na 1 cm3 naneseného kovu za hodinu, dnes jsme na 40 až 50 cm3," vysvětluje Frank Herzog. Potenciál této technologie není zdaleka vyčerpán. „Připravené máme další nástroje, které nám umožní během dalších tří až pěti let dosáhnout ještě rychlejší stavbu."
Společnost Concept Laser založil Frank Herzog v roce 2000 spolu se svou manželkou Kerstinou a dnes drží 25 procent akcií společnosti. Podle jeho vlastního prohlášení nelituje, že už sám nevlastní podnikatelská vlákna.
Vstup koncernu General Electric v loňském roce pro něj znamenal také budoucnost pro Concept Laser. „Vyrostli jsme velmi rychle, někdy o 100 % za rok a museli jsme se prezentovat na mezinárodní úrovni," připomíná Herzog. To odčerpávalo zdroje a nakonec zpomalilo tempo růstu. Na dynamickém trhu oboru aditivní výroby je velmi důležité: „Být u toho a držet tempo růstu. Ten kdo nestačí, padne na cestě."

Díky GE jsme znovu v trendu původního růstu
„S General Electric a nejnovějšími investicemi jsme nyní na původním  tempu růstu," tvrdí Herzog. Nový 3D Campus v hodnotě 105 milionů eur ve městě Lichtenfels zaručí další rozvojový impuls. Bude přínosem i pro naše zaměstnance, kterým koncern GE poskytuje zajímavé příležitosti pro další profesní rozvoj.
Prodejem akcií ve výši 549 milionů eur společnosti GE se nezdá být osobně změněn ani Frank Herzog, i když jeho role se nyní trochu liší. „Musíte být připraveni významně přispět skupině GE Additive."
Faktem je, že prodej strojů úspěšně pokračuje. Samozřejmě, že GE je nyní jedním z hlavních odběratelů strojů z Lichtenfelsu, ale prodeje společnostem mimo skupinu GE ukazují, že systémy Concept Laser se těší velké oblibě. S každým strojem dodaným pro GE, jdou tři další na ostatní trhy.
„V roce 2016 prodala společnost Concept Laser zhruba 160 strojů, kolik to bylo v roce 2017, bohužel nemohu říci," doplňuje Frank Herzog. Jelikož je Concept Laser již součástí velké akciové společnosti, bylo nutno změnit i komunikační kulturu. „Musel jsem si na to zvyknout."

 

 

Co představuje první stroj projektu A.T.L.A.S. vyvinutý a vyrobený společně v německém Lichtenfelsu i americkém Cincinnati?
- Je určen pro dosud největší dílce aditivně zhotovované metodou práškového lože s možností individuální konfigurace a velikostní úpravy dle požadavků výrobců velkých dílů a komponent.
- BETA verze vyvinuta a vyrobena za pouhých devět měsíců jako součást inovačního programu projektu A.T.L.A.S. realizovaného v Lichtenfels v Německu a Cincinnati v Ohiu.
Projekt A.T.L.A.S. je celosvětový program společnosti GE Additive pro vývoj aditivních strojů příští generace. Je ideální pro průmyslová odvětví, která vyžadují velké složité kovové součásti, jako je letecký, automobilový, vesmírný, ropný a  plynárenský průmysl. Nový stroj BETA staví na technologii dříve vyvinuté společností GE a současně i na zkušenostech společnosti Concept Laser s laserovými aditivními stroji. První stroje BETA byly předány k posouzení vybrané skupině zákazníků a další budou k dispozici později v průběhu roku 2018.
„Bez ohledu na odvětví má každý zákazník své vlastní potřeby a svou jedinečnou úroveň složitosti. Pravidelně slyšíme, že stroje příští generace musí být přizpůsobitelné a konfigurovatelné pro individuální nasazení. Nový stroj metrové třídy, který jsme představili na Formnext ve Frankfurtu, je naší odpovědí na tyto požadavky. Řešení, které může být vyráběno v různých velikostních provedeních a přizpůsobitelné potřebám našeho průmyslu při jeho dalším růstu," řekl Mohammad Ehteshami, viceprezident a generální ředitel společnosti GE Additive.
Parametry stroje a rychlost stavby dílu jsou vyšší v porovnání se současnými stroji. Se stejnou koncepcí je k dodání v různých velikostech až do velikosti 1000 mm v ose Z.
Je vhodný pro velké komponenty s vysokým rozlišením a složitými geometriemi, jakými se vyznačují díly leteckého a kosmického průmyslu. Stroj je vybaven nejnovější laserovou technologii - a má schopnost rekonfigurace zabudováním dalších laserů - stejně tak i diskrétním dávkováním, které šetří prášek a náklady.

Klíčové parametry stroje BETA:
• Stavební objem: 1,1 x 1,1 x 0,3 m (x, y, z)
• Portálová konstrukce
• Nejnovější laser 1 kW
• 3D skener přenášený pomocí laseru
• Diskrétní dávkování
• Optimální proudění vzduchu v oblasti tisku
• Nejlepší rozlišovací schopnost ve své třídě
• Monitorování stavu procesů a zařízení (umožněno programem Predix - operačním systémem GE založeným na technologii cloud)
„Realizací inovací a uvedením technologií na trh za pouhých devět měsíců demonstrujeme přesně to, co máme na mysli tím, že urychlíme rozvoj průmyslu aditivní výroby. Náš projekt A.T.L.A.S. je jedním ze způsobů, jak pomáháme našim zákazníkům být efektivnější a pohotový, a současně i rozvoji odvětví," uvedl Frank Herzog a doplnil: „To je možné pouze ve spojení Concept Laser a GE.“ … dost hořká pilulka pro stratégy rozvoje německého průmyslu.

Ondřej Svoboda

 
Publikováno: 29. 3. 2018 | Počet zobrazení: 920 článek mě zaujal 199
Zaujal Vás tento článek?
Ano