Rosler MURR2 Schunk

Fréza, která umí snížit cykly až o 57 %

Nový frézovací systém HFC 19 s vyměnitelnými vložkami firmy WNT se zaměřuje na aplikace s vysokým objemem třísek, které vyžadují zvýšenou bezpečnost procesu.

 
Novinka umožňuje podle výrobce výrazně zkrátit časy frézovacího cyklu díky konstrukčnímu řešení, geometrii vložky a speciálnímu povlaku WNT Dragonskin. Vložky mají patentovanou obdélníkovou geometrii hran a velký rohový poloměr nabízející kombinaci tuhosti a měkkého řezání - to umožňuje snížit namáhání vřetena stroje. Řezné síly působí v axiálním směru, což pomáhá minimalizovat hlučnost. Výrazně zvýšena byla i životnost nástroje - o 200 %.
Při testování např. u obrábění komponent Ti6Al4V z titanové slitiny dosáhla fréza WNT HFC 19 doby cyklu 52 minut místo běžných 120 minut (úspora 57 %), přičemž jedna sada řezných hran obráběla tři součásti. Dosažena může být i větší hloubka řezu (až 3,3 mm) a podávání na zub.
Hrotové frézy HFC 19 umožňují provádět různé typy frézovacích operací se stejným nástrojem a vložkami. K dispozici je volba geometrie vložky.
 
Publikováno: 28. 3. 2018 | Počet zobrazení: 1034 článek mě zaujal 211
Zaujal Vás tento článek?
Ano