Rosler MURR2 Schunk

Nový "lék" na stará kolena

Úsloví, že by si pro nepatrný obnos „nechal koleno vrtat“ označuje jízlivě notorického šetřílka, ale spojení kolena, resp. kolenních implantátů, a špičkového obrábění, je navýsost seriózní záležitost a opravdová věda vyžadující odpovídající nástroje.

 
Nová produktová řada, kterou uvedla nedávno na trh společnost Seco, představuje vůbec první specializovanou sadu nástrojů švédského výrobce nástrojů pro obrábění kolenních implantátů. Nový program řezných nástrojů Jabro z monolitního karbidu, určený pro obrábění specializovaných dílů ve zdravotnictví, kombinuje různé obráběcí strategie, jako je např. vysokorychlostní frézování, které umožňuje zkrátit cyklové časy na výrobu dílů až o 50 %.
Pokročilé substráty a optimalizované povlakování nástrojů zajišťují vynikající kvalitu obrobení povrchu, čímž výrazně snižují nebo dokonce zcela eliminují potřebu následných operací leštění nebo jemného dokončování. Tyto vlastnosti rovněž podporují vynikající stabilitu procesu a dlouhou životnost nástrojů.
Nová řada fréz Jabro pro obrábění dílů ve zdravotnictví využívá 9 pokročilých geometrií a zahrnuje celkem 39 nástrojů, přičemž většina z nich patří do řady Jabro Tornado pro vysokorychlostní obrábění. Každá geometrie je navržena pro konkrétní aplikace obrábění tibiálního lůžka a femorální části kolenního implantátu. A protože nové speciální nástroje vynikají v obrábění dílů vyrobených z materiálů CoCr (kobalt-chróm) a Ti6Al4V ISO-S12 (včetně využití 3D tisku), zvyšují výkon frézovacích operací i u dalších zdravotnických dílů, jako jsou kyčelní náhrady a kostní dlahy.
 
Publikováno: 28. 3. 2018 | Počet zobrazení: 997 článek mě zaujal 219
Zaujal Vás tento článek?
Ano