Rosler MURR2 Schunk

Plastový zámek s vysokou úrovní bezpečnosti

Odolné plasty si stále více razí cestu i do oblastí, které byly dosud výhradní doménou kovů. Jednou z nich je i segment zabezpečovací techniky, konkrétně zámků.

 
Žďárský výrobce zámků a kování Tokoz představil nový produkt do portfolia visacích zámků: zámek OMEGA 50 vyrobený z plastu. Novinku, kompatibilní s jakoukoli půlvložkou v euro profilu, jíž lze plastový zámek osadit, charakterizuje výrobce jako nejkompaktnější visací zámek na trhu. OMEGA 50 se díky tomu stane důležitým produktem pro všechny systémy generálního klíče nebo systémy s řízením přístupu.
Těleso zámku je uloženo v zinkovém odlitku, samotné pouzdro zámku je z materiálu nazývaného Grivory GV-5H – tedy zesíleného „plastu budoucnosti“ s vysokým obsahem skelných vláken, který se používá např. v automobilovém či leteckém průmyslu. Oboustranně jištěný kalený oblouk o průměru 8 mm lze protáčet v rádiu 360° a lze jej uzamknout také pouhým zatlačením.
Tokoz bude zámek dodávat s půlvložkami vlastní výroby. S vysoce odolnou vložkou Tokoz PRO s cylindrickými stavítky v třetí i čtvrté bezpečnostní třídě, a s vložkou Tokoz TECH, která má díky valivým elementům teoreticky nulové opotřebení klíče a vnitřního mechanismu. V další etapě bude zámek osazován i mechatronickou půlvložkou TOKOZ ePRO, díky čemuž bude zámek možné zařazovat také do multilevel systémů a access control systémů s vysokým počtem uživatelů.
 
Publikováno: 28. 2. 2018 | Počet zobrazení: 1030 článek mě zaujal 212
Zaujal Vás tento článek?
Ano