Rosler MURR2 Schunk

Renault Master oceněn Dekrou

Renault v Česku zastupuje značky Renault a Dacia. V segmentu užitkových vozů nabízí tři modelové řady Renault: od největšího modelu Master přes menší Trafic až po nejmenší Kangoo Express. Pod značkou Dacia je z užitkových modelů pouze Dokker Van.

 

Modelová řada Master je k dispozici jako dodávka ve čtyřech délkách karoserie, třech výškách a čtyřech hmotnostních variantách. Nabízí 12 různých objemů nákladového prostoru od 8 do 22 m³, užitečné zatížení ve verzi furgon 2254 kg, ve verzi kabina s podvozkem pak 2495 kg. Master lze objednat i jako dvoukabinu, valník nebo jen jako podvozek pro firemní přestavby.
V letošní studii spolehlivosti ojetých vozů, kterou prováděla německá společnost Dekra, byl Renault Master vyhodnocen jako nejspolehlivější vůz ve své třídě.
Pohon zajišťuje jeden z dieselových turbomotorů dCi 110 nebo 125 nebo motor Energy dCi 165 Twin Turbo se dvěma turbodmychadly, kdy první turbo poskytuje vysoký točivý moment od nízkých otáček motoru při rozjezdu a řazení, druhé pak převezme funkci ve vyšších otáčkách. Z bezpečnostních technologií vzpomeňme např. zadní parkovací senzor nebo parkovací kameru a vylepšený ESP, který je obohacen o tři nové funkce (Extended Grip optimalizuje schopnost vozu udržet se na silnici na písku, blátě nebo sněhu, Asistent rozjezdu do kopce a Asistent kývání přívěsu detekuje a vyvažuje tažený přívěs).
Pro verze se zadním pohonem je k dispozici systém uzávěrky diferenciálu, jenž se aktivuje do rychlosti 30 km.h-1 v případě prokluzu kol. Master za standardní tažné zařízení utáhne až 3 t.
Řada Trafic Furgon má v nabídce dvě délky karoserie se dvěma výškami. Nabízí 8,6 m3 prostoru a dokáže převážet až 4,15 m dlouhé předměty. Dvoukabina nabídne prostor pro 5 nebo 6 osob. Obě verze jsou k dispozici ve výbavě Busines nebo Cool. Trafic může být i jako plošina pro přestavby. Tato moderní dodávka se díky pružným motorům dCi 90 a dCi 115 prezentuje nízkou spotřebou (jen 6,5 l na 100 km) a nízkými provozními náklady. Motor Energy dCi 120/140 s technologii Twin Turbo poskytuje lepší výkon, přitom se spotřebou od 5,5 l na 100 km. Základní cena modelu Trafic Furgon ve výbavě Business s motorem 1,6 dCi 95/70 kW začíná na 485 900 Kč bez DPH.
Nejmenší řada Renault Kangoo Express má dostupné dvě délky karoserie a možnost výběru tří sedadel v první řadě. Tento kompaktní model sází především na vznětové agregáty 1,5 dCi o výkonech 55, 66 a 80 kW doplněné filtrem pevných částic, ale k dispozici má také benzínovou jednotku 1,2 l s přímým vstřikem benzinu  Energy Tce 115 disponující výkonem 84 kW. /kk/ 

 
Publikováno: 31. 8. 2017 | Počet zobrazení: 1155 článek mě zaujal 233
Zaujal Vás tento článek?
Ano