Rosler MURR2 Schunk

Obrábějte stylově – v nizozemském designu

Nizozemská firma Style sice nepatří mezi dominantní evropské výrobce obráběcích strojů (je také jednou z nejmladších – od roku 1991), ovšem její produkty rozhodně stojí za pozornost.

 
Od většiny konkurence je odlišuje oblým designem, ale ani pokud jde o parametry, rozhodně nezaostávají. Příkladem může být série soustruhů Style vyznačujících se velkými průměry, vysokou rychlostí, flexibilitou a uživatelskou přívětivostí. Podle výrobce jde o ideální řešení pro malosériovou produkci a unikátní kusové výrobky.
Řada těchto CNC soustruhů zahrnuje širokou škálu výkonově a délkou obrobku odlišitelných modelů s číselným označením 350, 510, 650, 750, 1000 a 1200, charakterizujícím max. délku posuvu na daném zařízení. Na výběr je i možnost vybavení různě výkonnými motory. Všechny soustruhy jsou postaveny na velmi stabilním litinovém rámu, aby bylo zajištěno nejlepší možné obrábění kovových nebo plastových výrobků. Každý CNC soustruh je vybaven jednoduchým a intuitivním ergonomickým ovládáním, které svým designovým provedením ladí s konstrukcí stroje. Nejde však jen o líbivý design – neméně promyšleně je koncipován i systém ovládání: díky rozsáhlé intuitivní CNC funkcionalitě na 19" dotykovém displeji je práce na soustruzích snadno zvládnutelná jak pro začínající operátory, tak zajímavá díky bohaté nabídce funkcí a možností nastavení i pro zkušeného specialistu.
Ještě před zahájením samotného obrábění je možné pomocí importního souboru DxF z CAD softwaru simulovat příslušný produkt pomocí 3D programu a optimalizovat tak obráběcí proces pro dosažení co nejlepších výsledků.
Stroje této značky (soustruh Style 510 a frézka BT 1500E) představila firma na jarním veletrhu For Industry v Praze.
 
Publikováno: 31. 8. 2017 | Počet zobrazení: 1159 článek mě zaujal 235
Zaujal Vás tento článek?
Ano