Rosler MURR2 Schunk

Laser FeiCut zrychluje

CNC řezací laser FeiCut výrazně zlepšuje své dva důležité parametry. Jedním je zpracování NC kódů, které zrychluje o 40 % a druhým hodnoty tzv. propalu, které dosahují ve své laserové třídě světových parametrů.

 

Značka CNC řezacích laserů FeiCut je klíčovým projektem oddělení polohovacích systémů a aplikací společnosti HIWIN s.r.o. Entusiasmus a vysoká odbornost techniků této brněnské společnosti jsou reakcí na dynamický vývoj na trhu CNC strojů a na požadavky zákazníků na kontinuální inovaci. Mezi klíčové parametry při posuzování kvalit řezacích strojů patří i rychlost zpracování NC kódů a rychlost takzvaného propalu. Výrazné zrychlení práce vede logicky k vyšší produktivitě a v konečném důsledku i vyšší ziskovosti. FeiCut dokázal zrychlit zpracování NC kódů oproti předchozím modelům o 40 %.
Dalším parametrem, u kterého došlo k výraznému zlepšení, jsou hodnoty tzv. propalu. V případě 8mm černého plechu je rychlost propalu 0,8 sekundy, u plechu 15 mm pak 2,5 sekundy. Tyto hodnoty představují ve své laserové třídě absolutní špičku. FeiCut se tak stává velmi konkurenceschopným a efektivním zařízením, které optimalizuje celkové náklady na vlastnictví.
„Rozvoj výroby našich řezacích laserů FeiCut  přináší i nová pracovní místa. Nabízíme příležitost podílet se na tomto projektu těm, kdo se orientují v oblasti termického dělení materiálu nebo se to chtějí naučit,“ komentuje Ing. Martin Kaván, vedoucí vývoje laserových řezacích strojů značky FeiCut.

Na globálním trhu řezacích strojů začínají díky své kvalitě převládat stroje s vláknovým (fiber) laserem, mezi kterými se stále více prosazuje značka FeiCut, která nabízí přesný a účinnější řez, vyšší výkon, spolehlivost a nižší spotřebu energie. Řada laserových řezacích strojů FeiCut má optimální ergonomii, která zajišťuje lepší přístupnost pracovní plochy a přináší snížení pracovního stolu. Disponuje také nižšími nároky na zástavbový prostor. Půdorys stroje je jedním z nejmenších na trhu. Stroj není ukotven do podlahy, přesto je zachována vysoká přesnost a spolehlivost. Toto řešení přináší zákazníkům velké úspory při stavební předpřipravenosti pro instalaci stroje. Laser FeiCut je umístěn na antivibračních patkách, které limitují vibrace z okolních strojů i celého provozu a minimalizují vibrace vlastního řezacího stroje. Stroj vyniká vysokou tuhostí nosného rámu, který bez problému absorbuje zrychlení až 3 g. Výkon instalovaného fiber laseru může dosahovat až 8 kW a zajistit maximální řeznou tloušťku až 25 mm. K dispozici jsou modely pro standardní formáty plechů od 0,8 × 1 m až po 2 × 6 m. Nabídka je rozšířena o model FeiCut Combi, který umí řezat plech i ocelové profily o průměru 6 – 200 mm.  
Laserové řezací stroje FeiCut jsou dodávány výhradně s lineárními motory HIWIN, které zajišťují vyšší rychlost i požadovanou přesnost a které mají také dostatečnou rezervu ve výkonu. Nepotřebují tak častý servis a mechanické části se neopotřebovávají. Výroba probíhá v Brně, velká část komponentů a dílů pochází od českých firem. HIWIN zajišťuje nejen vlastní výrobu, ale i design a technologická řešení, instalaci a servis.
/fc/

FeiCut
Modulová řada strojů FeiCut spadá do střední a vyšší třídy na trhu laserových řezacích strojů. Vyrábí se v pěti provedeních, které se mj. liší velikostí pracovního prostoru a výkonem laseru. Všechna provedení strojů se vyrábí ve spolupráci se zákazníkem a jeho požadavky. V nabídce jsou řešení zahrnující základní a ekonomicky úsporné moduly až po profesionální automatizované pracoviště osazené manipulační technikou včetně zakládací věže plechových tabulí se zpětným odběrem.
Obchodní značka FeiCut reprezentuje prodej CNC strojů včetně servisní optimalizace technologie fiber laser pro aplikace řezání laserem kovových materiálů včetně gravírování. Obchodní strategie je kvalitativně i kvantitativně podpořena servisním zázemím, včetně dodávek spotřebních dílů a nabízí i kooperační - zakázkové řezání vzorků na předváděcím stroji v prostorách výrobce v Brně.

 
Publikováno: 1. 8. 2017 | Počet zobrazení: 1239 článek mě zaujal 233
Zaujal Vás tento článek?
Ano