Rosler MURR2 Schunk

Upínací systém nulového bodu VERO-S

Nejpohodlnější způsob zvýšení flexibility upnutí obrobků poskytuje zaručeně nulový upínací systém VERO-S firmy Schunk. V modulu nulového upínacího systému radiálně umístěné upínací čelisti vtáhnou upínací čep a zajistí jeho pozici díky samosvornému a tvarovému spojení. 

 

Protože všechny funkční části, jako základní tělo, upínací čepy a upínací čelisti jsou vyrobené z kalené nerezové oceli a modul je kompletně utěsněný proti třískám, prachu a chladicím kapalinám, osvědčil se v praxi jako velmi robustní. Schunk standardně integroval připojení pro přetlakový vzduch, stejně jako možnost pro monitorování  upínacích čelistí. Tím lze každý modul použít do automatického provozu.  
Ještě relativně mladý je trend přímého upínání, který se stále více prosazuje při výrobě jednotlivých dílů nebo malých sérií. Přitom jsou obrobky opatřeny upínacími čepy VERO-S a přímo, tedy bez přídavného upínacího zařízení, upnuty do modulu nulového upínacího systému.
Výhoda: Bez dalších rušivých kontur od čelistí, podpěr nebo upínek. Pokud se moduly nulového upínacího systému umístí na standardizované modulové podložky, jsou obrobky volně přístupné ze všech pěti stran.

Přesnější:            0,005 mm opakovatelná přesnost
Bezpečnější:        Samosvorné upnutí pomocí pružin
Produktivnější:    Až 90% úspora nákladů na seřízení
Mnohostranný:    S více než 500 kombinacemi upnutí obrobků
Bezúdržbový:      Hermeticky utěsněný proti prachu, třískám a chladicím kapalinám
Trvanlivý:            Základní tělo a funkční díly z kalené nerezové oceli

Nyní můžete využít akční ceny na startovací sady ve výši cca 38 %.
www.schunk.cz
 

 
Publikováno: 1. 7. 2016 | Počet zobrazení: 1520 článek mě zaujal 321
Zaujal Vás tento článek?
Ano