Rosler MURR2 Schunk

Skladování bude řízeno hlasem

Technologie hlasového rozpoznání je jednou z metod automatické identifikace. Je založena na rozeznávání a digitalizaci lidského hlasu a naopak na interpretaci dat ve formě hlasu.   

 

Využití hlasové technologie umožňuje pracovníkům skladu zvýšit rychlost práce. Pokyny pro prováděné operace – zaskladnění, vychystávání, přeskladnění nebo inventury – získávají hlasově ze sluchátek. Systém jim tedy uvolní ruce i zrak, a mohou se tak koncentrovat na samotnou manipulaci se zbožím. Potvrzení o dokončené sekvenci operace pak skladník potvrzuje hlasově do mikrofonu v náhlavní sadě, která je součástí terminálu. Hlasové terminály jsou připojeny pomocí bezdrátové sítě a veškeré získané informace jsou v reálném čase přenášeny do systému SAP, kde jsou k dispozici dalším uživatelům.
Společnost Kodys dokončila ve společnosti Siemens Elektromotory ve Frenštátě pod Radhoštěm projekt řízení skladových operací pomocí hlasového řešení s napojením na ERP systém SAP. Jde o systém K.voice, hlasem řízený sklad z produktové řady firmy Kodys. Jeho použití má značný přínos zejména ve skladech, kde se vychystává zboží ručně (bez využití manipulační techniky), nebo tam, kde by kvůli prostředí byla manipulace s „klasickým“ mobilním terminálem ztížena či znemožněna, např. ve skladech chladíren, mrazíren apod.
www.kodys.cz
 

 

 
Publikováno: 5. 1. 2012 | Počet zobrazení: 2482 článek mě zaujal 544
Zaujal Vás tento článek?
Ano