Rosler MURR2 Schunk

Pokrok s tradicí ve skladovací technice

Specialista na skladové systémy, společnost Kardex, představila automatizovaný páternosterový systém nové generace Kardex Megamat RS, pracující na principu „zboží k obsluze“.   

 

Zařízení, které mělo premiéru na letošním veletrhu CEMAT v Hannoveru, je ideálním řešením zejména pro skladovaný materiál s vysokou četností přístupů. Využitím nejmodernějších výrobních a konstrukčních technologií firma komplexně zdokonalila  osvědčený systém Megamat podle zásad ochrany životního prostředí a úspory energie.

Skladování v hi-tech kabátě
Kompaktní konstrukce systému poskytuje na minimální ploše maximální kapacitu. Zařízení může sloužit jako samostatný systém nebo procházet několika podlažími budovy s více výdejovými otvory. Systém lze bez problémů postavit až do výšky 10 m. Tímto vysoce komprimovaným uskladněním je dosažena maximální kapacita. Každý Megamat lze použít jako samostatný stand-alone systém nebo jej lze podle potřeby rozšířit a propojit s dalším systémem. Modulární konstrukce umožňuje maximální bezpečnost investice, protože systém je možné v budoucnu přizpůsobit  změněným požadavkům.
K zajištění bezpečnosti osob a na ochranu zboží je Megamat RS vybaven vícestupňovým bezpečnostním systémem. Operátor je optimálně chráněn před pracovními úrazy ochrannými prvky ve výdejovém otvoru a konstrukcí skladovacího systému odolnou i proti zemětřesení. Uzamykatelné dveře chrání uskladněné zboží před neoprávněným přístupem. Kromě této mechanické ochrany proti krádeži je alternativně možné zabezpečení celého systému nebo jednotlivých pater pomocí individuálního přidělení hesel nebo použitím čipů RFID k identifikaci osob. K zajištění maximálně možné bezpečnosti vybavila firma systém čtyřmi důležitými funkcemi:
- Nouzový manuální pohon umožňuje i v případě výpadku proudu permanentní přístup ke skladovanému zboží.
- Automatické napínání řetězu výrazně snižuje jeho náchylnost k opotřebení. Výsledkem je spolehlivý skladovací systém s dlouhou životností.
- Inovativní klipový systém umožňuje jednoduchou, rychlou a extrémně bezpečnou montáž krycích plechů. Vyšší stabilita systému zajišťuje maximální ochranu zaskladněného zboží a pracovníků na místě.
- Nově vyvinuté uzamykatelné dveře disponují lehkým chodem. Lze je obsluhovat buď automaticky nebo ručně pouze jednou rukou.
Novinka je koncipována s ohledem na zásady ochrany životního prostředí a úspory energie. Osvědčený systém v provedení RS vyhovuje již ve výrobě, ale také během celé fáze trvání provozu zásadám trvale udržitelného rozvoje. Spolu se zlepšením statických vlastností bylo dosaženo významné redukce množství použitého materiálu: u některých součástí nového systému RS se v porovnání s předchozím modelem podařilo redukovat hmotnost až o 50 %. V konceptu energetické úspornosti šel výrobce cestou zamezení místo rekuperace. Díky perfektní souhře elektromotoru, vysoce účinného převodu a detailně sladěného frekvenčního měniče má Megamat RS až o 40 % nižší spotřebu energie, a výsledkem jsou i znatelně minimalizované náklady na životní cyklus (TCO).

Do skladu je vidět i přes hranice
K dalším novinkám firmy Kardex patří nový logistický softwarový WMS (Warehouse Management System) modul pro online operace s názvem Power Pick Global, představený rovněž na veletrhu CEMAT. Umožňuje zkontrolovat skladové zásoby odkudkoli prostřednictvím tabletu iPad, mobilu iPhone nebo jiného mobilního zařízení s webovým připojením. Webové rozhraní je i na displejích mobilních zařízení jasné a přehledné. Bezpečnost dat zajišťuje SSL kódování a přístupová práva mohou být přidělována např. jen do určitých vymezených oblastí.
Všechny systémové moduly skladového řešení Power Pick Global jsou vysoce škálovatelné. Nejde jen o kompatibilitu s automatizovaným dodávkovým systémem, ale mohou být snadno začleněny i do skladových systémů jiných výrobců a jsou tak vhodné pro řízení manuálních skladových systémů.
 

 

 
Publikováno: 5. 1. 2012 | Počet zobrazení: 2167 článek mě zaujal 517
Zaujal Vás tento článek?
Ano