Rosler MURR2 Schunk

Jaké novinky představí Siemens na letošním strojírenském veletrhu?

Již tradičně se na Mezinárodním strojírenském veletrhu prezentuje společnost Siemens. Své novinky v oblasti řídicích systémů a pohonů pro obráběcí stroje představí v pavilonu P a D.   

 

Nové funkční vlastnosti řídicího systému Sinumerik 828D budou prezentovány na soustruhu MT 550 z produkce společnosti Kovosvit MAS. Návštěvníci expozice se mohou těšit také na reálné ukázky obrábění. K dispozici zde budou podrobné technické informace o systému Sinumerik 828D, který je určen pro technologie frézování a soustružení.
V souvislosti s novým systémem Sinumerik 828D přichází na trh také novinka v oblasti kompaktních pohonů pro obráběcí stroje – Sinamics S120 Combi. Pohon vyniká kompaktními rozměry, a snižuje tak nároky na místo v rozváděčích. Jednodušší je také jeho instalace, a to díky systému inteligentního konceptu silových konektorů.

Sinumerik Operate a Sinumerik MDynamics
Technologický paket Sinumerik MDynamics představuje ve spojení s novým prostředím Sinumerik Operate pro ovládání systému výkonný řídicí nástroj pro obráběcí stroje. Sinumerik Operate je softwarové řešení, které výrazně rozšiřuje aplikační možnosti řídicího systému Sinumerik a zejména v oblasti frézování dále zvyšuje jeho náskok před jinými řídicími systémy. S pomocí těchto novinek lze docílit dokonale hladkého povrchu, což ocení zejména výrobci tělních implantátů a protéz. Dalším benefitem je výrazné zkrácení doby obrábění, a to až o třetinu.
V technologickém paketu MDynamics pro frézovací úlohy Siemens nabízí řešení garantující přesnost, rychlost a perfektní kvalitu povrchu. Jádrem paketu je nové inteligentní řízení pohybu Advanced Surface. Další funkcí je nové nástrojové hospodářství a programové vybavení pro jednoduché seřízení stroje. Nedílnou součástí jsou inovované technologické cykly, měřicí cykly a funkce pro High Speed Cutting. Sinumerik MDynamics je k dispozici jak pro tříosé stroje s řídicím systémem Sinumerik 828D, tak pro 5osé stroje s řídicím systémem Sinumerik 840D sl.

Školicí pracoviště s programem Sinutrain
Na veletrhu nebude chybět ani školicí pracoviště s výukovým softwarem Sinutrain, umožňujícím programování v systému Sinumerik a simulaci činnosti NC programů. Výukový software Sinutrain nabízí jednak alternativu pro technologickou přípravu výroby, především je však určen pro výuku programování na NC strojích. Je plnohodnotnou verzí řídicího systému Sinumerik a na PC se chová jako reálný stroj – je tedy možné do něj nahrát konkrétní strojní data, využívat standardní cykly a všechny možnosti včetně transformací, nastavitelných, resp. programovatelných posunutí atd. Zájemci si na místě budou moci vyzkoušet také práci se simulačním kufrem vybaveným operátorským panelem systému Sinumerik 840D Solution Line.
Soustruh MT 550 společnosti Kovosvit MAS s výbavou Sinumerik 828D pak předvede vlastnosti tohoto řídicího systému při reálné činnosti.

Mechanické pohony
Expozice v pavilonu D představí produktové portfolio mechanických pohonů značky Siemens – Flender. Nabídka je zaměřena zejména na technologii převodovek a zahrnuje spojky, průmyslové převodovky, elektropřevodovky a velké převodovky pro průmyslové aplikace. Spojky a převodovky značky Siemens – Flender jsou schopny přenášet krouticí moment od několika Nm až po řádově milióny Nm.
Mezi hlavní zajímavosti bude patřit kompletní speciální pohon pásového dopravníku, který je složen z přírubového elektromotoru, hydrodynamické rozběhové spojky kombinované s brzdovým kotoučem, kotoučové brzdy a kuželočelní převodovky.

 

www.siemens.cz
 

 

 
Publikováno: 19. 10. 2011 | Počet zobrazení: 3639 článek mě zaujal 630
Zaujal Vás tento článek?
Ano