Rosler MURR2 Schunk

RX 70 Hybrid - šetřit a přitom dosahovat maxima výkonu

Trendy v každé oblasti průmyslu jdou nezadržitelně dopředu a tak to platí také v logistice. Na letošním ročníku Mezinárodního strojírenského veletrhu, který je spojen s veletrhem Transport a Logistika, představí společnost STILL svou velmi žhavou novinku.   

 

Letošní veletrh bude ve znamení energetických a materiálových úspor a technologií pro dopravu a logistiku. Společnost Still, která se každoročně účastní svátků strojírenské přehlídky si nenechala ani letos ujít příležitost, aby představila žhavou novinku, která byla již sice prezentována na prestižním veletrhu CeMAT v Hannoveru, ale česká veřejnost se s ní seznámí poprvé. Jde o první, sériově vyráběný vysokozdvižný vozík s hybridním pohonem, který lze využít tam, kde nelze nasadit elektrický pohon.
Jde o skutečný hybrid, model RX 70 Hybrid využívá energii vznikající při brzdění vozíku pro jeho následnou akceleraci. Energie se pro její další využití ukládá v kondenzátoru. Toto řešení minimalizuje nároky na prostor ve vozíku nutný pro ukládání vzniklé energie. Nevyžaduje také žádnou zvláštní údržbu a i nadále zůstává servisní interval 1000 Mth. Hybridní pohon přináší výrazné snížení spotřeby, v průměru o 20 %, což může být až 1litr nafty/1 Mth dle nosnosti. Dále snížení emisí CO2 o 20%, což je při dnešním, a hlavně budoucím tlaku na zachování čistoty životního prostředí, také velice významný argument pro investici do tohoto pohonu. Vyšší pořizovací náklady se vrátí u vozíku s nosností 3 t již po nájezdu 2500 Mth, tj. asi za rok provozu a dále pohon přináší značné úspory v dalších letech provozu.
V souvislosti s ekonomickou krizí se začaly firmy intenzivněji zabývat analýzou svých nákladů a hledáním rezerv, kde ušetřit. Více zákazníků nyní zjišťuje, že je důležité sledovat i jiné parametry jako například jak ušetřit náklady a dosáhnout maximálního výkonu, jak zajistit bezpečnost i usnadnit práci obsluze manipulační techniky a v neposlední řadě snížit emise a být tak šetrnější k životnímu prostředí. Právě v této souvislosti je hybridní novinka řešením.
Mezi další novinky, které budou uvedeny na stánku STILL, patří nejkompaktnější vysokozdvižný vozík RX 50 – tzv. „obr mezi malými“, který díky svým malým proporcím zvládá náročnou práci v úzkých uličkách, např. i v uličce široké pouhých 2888 mm. Návštěvníky dále čeká představení inteligentní tažné soupravy, vychystávací vozíky nebo nízkozdvižné vozíky. Kromě nabídky širokého portfolia výrobků se společnost prezentuje také jako dodavatel komplexních intralogistických řešení. Zajišťuje servis manipulační techniky, vybavení skladů, disponuje flotilou pronájemních a testovacích strojů, nabízí možnost shlédnutí a výběru použitých strojů, které budou zájemcům k dispozici v nově otevřeném showroomu v Olomouci i v Praze. Jako zcela nový produkt je školení řidičů na míru ve speciálně upraveném školicím středisku, nebo přímo u zákazníka. /os/
 

 

 
Publikováno: 19. 10. 2011 | Počet zobrazení: 2584 článek mě zaujal 581
Zaujal Vás tento článek?
Ano