Rosler MURR2 Schunk

CAT: Čerpadla s vysokými výkony a dlouhou životností

Synonymem pro vysoké výkony a dlouhou životnost jsou již od roku 1968 vysokotlaká plunžrová čerpadla CAT, které v České republice dodává odštěpný závod Hydro-tech společnosti Hennlich Industrietechnik.   

 

Přestože se zpočátku využívala především pro zařízení na mytí vozidel, v současné době se tato čerpadla úspěšně využívají v mnoha průmyslových aplikacích. "Může jít například o průmyslové mytí, destilace, filtrace a průmyslová úprava vody, využívají se ale také v chemických procesech, ve vysokotlakých jednotkách či ve vodní hydraulice, nyní nabízíme i modely do Ex prostředí," uvedl technik pro čerpadla CAT Jiří Vachulka z odštěpného závodu Hydro-tech.
Dlouhá životnost a spolehlivost při vysokém výkonu je zajištěna díky velmi kvalitním materiálům použitým při výrobě čerpadel. Čerpací hlava se vyrábí ve variantách nerezová ocel, mosaz, Al-Ni-bronz. Jako materiál plunžrového pístu je pak použita keramika s vysokou tvrdostí a odolností proti otěru. Samozřejmostí jsou zesílené pružiny a vyztužené těsnění, které nabízí delší životnost spojenou s vyšším výkonem a eliminací vysokého opotřebení. Pohon čerpadla je zajištěn ve variantách přes řemenový převod, přes spojku a nebo přímé připojení na motor. Čerpadla mohou vyvinout tlak podle konstrukce v rozmezí 7 – 690 bar, dodávané množství 4 – 1211 l/min. Jako zdroj může sloužit běžný vodovodní řád nebo zdroj užitkové vody.

O firmě:
Odštěpný závod Hydro-tech je součástí společnosti Hennlich Industrietechnik, která se řadí k předním dodavatelům komponentů a technických řešení pro významné firmy domácího průmyslu. Společnost Hennlich Industrietechnik spadá pod evropskou skupinu Hennlich se sídlem v Rakousku. Hydro-tech zajišťuje technické služby, poradenství a dodávky pro trysky, čerpací techniku nebo armatury. Na českém trhu zastupuje přední světové výrobce. Mezi zákazníky Hydro-techu patří renomované výrobní společnosti nebo projekční kanceláře. Ve spolupráci s kolegy z odštěpného závodu Hennlich Engineering dodává Hydro-tech i akce "na klíč", především z oblasti aplikace čerpací techniky a trysek.

 

www,hennlich.cz
 

 

 
Publikováno: 19. 10. 2011 | Počet zobrazení: 2985 článek mě zaujal 602
Zaujal Vás tento článek?
Ano