Rosler MURR2 Schunk

Horké novinky přiveze na MSV firma ONDRÁŠEK

Firma ONDRÁŠEK INK-JET SYSTEM s.r.o. se specializuje na dodávky profesionálních značících technologií již téměř dvě desítky let. Za tu dobu získala na českém i slovenském trhu důvěru mnoha klientů z oblasti potravinářské i průmyslové výroby i z řad výrobců balicích linek, zkrátka všude tam, kde je potřeba do výroby zakomponovat značící zařízení.   

 

Hlavním portfoliem firmy je kompletní sortiment renomované značky Markem-Imaje - inkoustové a termotransferové tiskárny na potisk kusového zboží i krabic, dále laserové tiskárny, etikety a veškerý doplňkový sortiment včetně softwaru. Poslední novinkou jsou ultra lehké a ultra přenosné tiskárny značky ANSER, které rozšířily využití produktů směrem k retailu. O tiskárny "do ruky" je zájem a budou také součástí prezentace firmy v rámci projektu PACKAGING LIVE na letošním Mezinárodním strojírenském veletrhu v Brně. 

9232 aneb nový ink-jet v efektivním provedení
V rámci balicí výrobní linky na půdě brněnského výstaviště při letošním MSV bude představena mj. tiskárna s označením 9232. Bude sloužit pro potisk údajů o datu výroby, obsahu balení apod. na krabici s baleným produktem. Nový model je vlajkovou lodí série 9000 a nabízí nejnižší celkové provozní náklady na provoz ink-jet tiskáren (TCO) na trhu. Je energeticky efektivní a úsporná. Tisková kapacita cartridge byla navýšena až na 90 milionů znaků z jednoho litru inkoustu. Použitím nové řady inkoustů bez obsahu methylethylketonu lze snížit spotřebu ředidla až na 2,5 ml/h. U 9232 dochází k podstatnému zvýšení tiskového výkonu. Místo 4 řádků textu tiskne až 5 řádků o velikosti 5 – 32 bodů (doposud bylo maximum 24 bodů). 9232 v režimu mono-jet nabízí v průměru až o 20 % vyšší rychlost tisku. Model navíc odolává zvýšené vlhkosti prostředí. Plášť tiskárny je vyroben ze 100% nerezové oceli se zvýšenou ochranou proti vlhkosti - IP56, bez potřeby stlačeného vzduchu. To je velmi výhodné zvláště v oblasti potravinářského a nápojového průmyslu.

X40 - tiskárna nové generace
Na samém začátku výrobní linky u vertikálního balicího stroje bude zařazena tiskárna
SmartDate X 40, sloužící pro potisk na folie a jiné pružné materiály. Ještě před zabalením produktu tak bude sáček označen datem výroby, šarží a dalšími potřebnými daty.  Nejnovější přírůstek do rodiny SmartDate uvádí novou generaci termotransferových tiskáren. Nabízí větší přidanou hodnotu a umožňuje kontrolovat náklady na výrobu. Garantuje až 50% snížení spotřeby energie v závislosti na konfiguraci. SmartDate X40 je také velmi efektivní z hlediska spotřeby stlačeného vzduchu; až 0,4 ml na jeden tisk. Tiskové hlavy jsou nabízený v šířce 32 a 53 mm. U SmartDate X40 se tisková hlava automaticky nastaví dle typu použité pásky a nevyžaduje manuální zásah. Tiskárna nabízí téměř nulovou preventivní údržbu, její robustní konstrukce neobsahuje díly, které se opotřebovávají.

Velké znaky nebo loga
O provedení velkých znaků i různě složitých log na kartonové krabice se podobně jako v loňském roce postará tiskárna 5800. Pracuje na piezoelektrickém principu využívajícím unikátního media Touch Dry® , díky kterému potisk ihned zasychá. Nabízí vysoké rozlišení 200 dpi. 

Tiskárny do dlaně
Nově bude společnost ONDRÁŠEK INK-JET SYSTEM prezentovat mobilní tiskárny do malých provozů - U2 A U2 MOBILE. Ruční tiskárny značky ANSER mají své opodstatnění všude, kde je třeba rychlé manipulace při označování. Mají schopnost tisknout čárové kódy s vysokým rozlišením až 600 DPI. Jsou vybaveny přehledným LCD displejem, řídicí jednotkou i užitečným dálkovým ovládáním. Jejich konstrukce umožňuje snadnou výměnu cartridge a nárazuvzdorný mechanismus nedovoluje nechtěné poškození tiskové hlavy. Tiskárna U2 váží necelých 0,5 kg a její plně mobilní verze opatřená velkokapacitní baterií má pouhý 1 kg. Obě jsou schopné tisknout na různé povrchy díky nové inkoustové řadě ANSER Inkfinity.

Navštivte nás na strojírenském veletrhu v Brně, ve dnech 3.-7.října, v pavilonu A1. Více informací najdete také na www.ondrasek.cz nebo www.U2printer.cz.
 

 

 
Publikováno: 19. 10. 2011 | Počet zobrazení: 2621 článek mě zaujal 547
Zaujal Vás tento článek?
Ano