Rosler MURR2 Schunk

Vyhledejte nástroj Kennametal v E shopu

Firma Jan Havelka, spol. s r. o., dlouholetý distributor vysoce výkonných nástrojů Kennametal a držitel ocenění "Mezinárodní prodejní partner firmy Kennametal roku 2000" ve snaze zjednodušit práci partnerům, připravila nový E shop umožňující vyjma běžného vyhledání dle specifikace i výběr nástrojů dle požadovaných technických parametrů.   

 

Filozofie způsobu vyhledání vychází z faktu, že téměř každý technolog zdědil po svém předchůdci encyklopedii katalogů firem, obvykle již dávno neaktuálních, kterou sám doplnil několika novými katalogy. Výběr např. konkrétního vrtáku splňujícího požadavky technologie z hlediska průměru, hloubky vrtaného otvoru a vhodnosti na obráběný materiál vyžaduje mnoho času, protože právě takový vrták je možná v některém z katalogů uveden na 4 stranách z celkových několika tisíc stran. Pak nastává další otázka, zda tento vrták je ještě ve výrobním programu. Je možné, že právě tento vrták je z hlediska výrobního programu již historií a spíše exponátem pro technické muzeum. Nebo vyhledání vhodného vnitřního soustružnického držáku pro destičku již ve výrobě používanou, čili je známa destička a minimální průměr otvoru, který je nutno obrobit.
Nový E shop takto časově náročné hledání zjednodušuje. Pokud se budeme držet prvního příkladu vyhledání vrtáku, je postup ulehčen možností zadání známých parametrů např., že jde o monolitní karbidový vrták, průměru 10,5 mm s vrtací hloubkou 35 mm s možností vrtání antikorozní oceli. Pak stačí zadat v základním výběru, že se hledá monolitní karbidový vrták a po poklepání na položku se již objeví tabulka k zadání technických parametrů. Dokonce pro uvedený případ umožní výběr, zda je možnost vnitřního chlazení, či nikoliv. 
Vraťme se ještě k druhému příkladu. Technolog má k dispozici destičku WNMG080408 a potřebuje zjistit, do jakého nejmenšího otvoru se s vnitřním
držákem dostane. V základním menu v kategorii soustružení, soustružnické držáky vybere vnější/vnitřní. Poklepáním na odkaz E shop přejde do tabulky zadání parametrů. Po výběru destičky stačí zadat omezení výběru na vnitřní držáky a smysl obrábění, pak se ve výběrovém okénku objeví nejmenší průměr obráběného otvoru.
Otázkou ekonomů obvykle bývá „A je to ta nejlevnější varianta?“ Odpověď je jednoduchá.  Při celkových hodinových mzdových nákladech na technologa 250 Kč, zabere vyhledání nejlevnější varianty vrtáku včetně zajištění nabídek nejméně 3 h. Čili jenom ve mzdách vynaložila firma navíc 750 Kč. Po takové anabázi se podaří najít vrták, který možná bude fungovat a je o 300 Kč levnější. A nyní přichází argument ekonoma „Vždyť jsem ti to říkal, musíš myslet ekonomicky“. Po otestování tohoto „výhodného“ nástroje se nakonec technolog vrátí k původní vybrané variantě. Čili firma zaplatí 750 Kč ve mzdových nákladech plus vrták, který v podstatě zahodí a koupí podle původního výběru. Je to skutečně ekonomické?
Celkově E shop obsahuje zhruba 60 000 položek. Výběr dle technických parametrů umožňuje nalézt položky obsažené v katalozích. I tak je jich cca 40 000 a s ohledem na velmi rychlý inovační cyklus Kennametalu je E shop neustále upravován a doplňován. Připravovaný katalog novinek pro rok 2012 má přes 600 stránek a pro tyto novinky jsou postupně doplňovány technické parametry. Položky, které ještě nemají doplněny technické parametry, lze vyhledat zadáním specifikace do okénka „Hledat“
Zmíněný E shop naleznete na adrese http://shop.jan-havelka.cz, nebo přechodem z našich stránek www.jan-havelka.cz. Pokud jde o nového zákazníka, který si jej přeje využívat nejen k vyhledání technický parametrů, po registraci laskavě požádejte na adrese jan.havelka@eurocarbide.cz o nastavení pro Vaši firmu.                                                Jan Havelka, spol. s r. o., oficiální distributor firmy Kennametal pro ČR
držitel ocenění "Mezinárodní prodejní partner firmy Kennametal roku 2000"www.jan-havelka.cz
 

 

 
Publikováno: 19. 10. 2011 | Počet zobrazení: 2642 článek mě zaujal 574
Zaujal Vás tento článek?
Ano