Rosler MURR2 Schunk

GF AgieCharmilles v centru strojírenského veletrhu

Tradiční švýcarský výrobce EDM obráběcích strojů a špičkových frézovacích center, firma GF AgieCharmilles se opět představuje na Mezinárodním strojírenském veletrhu v Brně. Po odeznění předchozích slabších ročníků se mají návštěvníci opět na co těšit.   

 

Na stánku, umístěném takřka uprostřed moderního pavilonu P, bude k vidění expozice, zaměřená na efektivitu při obrábění. Nepůjde tedy jen o obrábění samotné, ale i o ukázku efektivního využití automatizace v podmínkách malosériové či dokonce kusové výroby.
Na výstavě uvidíte svislé frézovací centrum HPM 600 HD s vysokou dynamikou posuvů a 4-paletovým výměníkem, elektrojiskrovou drátovou řezačku CUT 200, elektrojiskrovou hloubičku FORM 2000 HP. Spolu s nimi zde bude partnerská firma System 3R vystavovat novinku, nejmenší z řady robotů/manipulátorů Work Partner 1. Vystavované stroje tak v živých ukázkách představí ucelené řešení pro nástrojárny, které pod jednou střechou nabízí právě pouze GF AgieCharmilles.
Brněnský veletrh se letos koná jen týden po největším evropském veletrhu obráběcích strojů EMO v Hannoveru, kde na stánku o téměř 1500 m2 představuje GF AgieCharmilles 6 světových novinek ve svém výrobním programu. Z oblasti frézování to jsou vysokorychlostní centrum HSM 600 U LP, vysokovýkonné centrum HPM 450 U, z oblasti EDM nová hloubička FORM300 vP, unikátní hloubička FORM 200 mS pro velmi kvalitní povrch dutin forem a specializovaná EDM vyvtrávačka DRILL 300 na přesné vyvrtávání úhlových otvorů, a v automatizaci zcela nový robot WPT1+.
HSM obrábění.
GF AgieCharmilles je se svými stroji MIKRON průkopníkem HSC obrábění již od 90-tých let. Svoji pozici v této technologii potvrzuje svou řadou HSM, která ve verzi Precision dosahuje dříve nevídaných výsledků – přesnost frézování pod mikrometr a drsnost povrchu, která nepotřebuje ruční doleštění.

EDM obrábění

Nová řada hloubiček FORM 200/300/400 kombinuje nejlepší vlastnosti z obou bývalých vývojových linií EDM strojů AGIE a Charmilles. Monolitický polymerový blok, zaručující přesnost a teplotní stabilitu, inteligentní generátor pulsů ISPG a výběr ze dvou řídicích systémů. Drátové řezačky nabízejí vysokou variabilitu použití drátů s unikátní možností zcela automatické výměny řezacího drátu mezi hrubováním a dokončováním (řada CUT 2000/3000) nebo řezání skloněných řezů až 45° na plné výšce obrobku.

Laserové dezénování forem
Nejnovější technologií GF AgieCharmilles je vytváření dezénů forem pomocí laserového paprsku. Na rozdíl od podobných řešení, technologie od GF AgieCharmilles není omezena jen na uměle vytvořené dezény, ale dokáže vytvářet souvislé plochy z naskenovaných předloh bez viditelných „švů“ mezi navazujícími plochami. To umožňuje vytvářet naprosto stejné dezény různých plastových dílů, což tradiční metodou leptání dezénu není prakticky možné.


 

 

 
Publikováno: 19. 10. 2011 | Počet zobrazení: 2916 článek mě zaujal 598
Zaujal Vás tento článek?
Ano