Rosler MURR2 Schunk

Limuzína od Volva: S90

Automobilka představila poprvé tuto novinku v lednu na detroitském autosalonu NAIAS. Jde o manažerský model S90, který, jak říká výrobce, otřese celým segmentem prémiových limuzín.

 

Švédská automobilka, která proslula svými vozy SUV a kombi, nyní nabízí vozidlo patřící do kategorie prémiových limuzín. Novinka se může pochlubit bohatou nabídkou nových technologií od bezpečnostních systémů až po aplikace a služby fungující na bázi cloudu. Např. bude vybavena vyspělou funkcí semiautonomního řízení, kterou využívá asistent pro jízdu v kolonách. Tento systém, který jemnými zásahy do řízení udržuje vůz v rozmezí daného jízdního pruhu, funguje až do dálniční rychlosti 130 km.h-1, a to i když před vozem nejede žádné jiné vozidlo. Asistent pro jízdu v kolonách představuje klíčový krok k plně autonomnímu řízení.
Model S90 bude dostupný také s ekologickým plug-in hybridním agregátem T8 Twin Engine a bude se pyšnit jedním z nejluxusnějších interiérů a jedním z nejdůmyslnějších online informačně-zábavních systémů, které lze ve třídě velkých limuzín najít. Navíc bude s tímto modelem vůbec poprvé představena také nová funkce systému City Safety, tj. systém detekce velkých zvířat. Ten dokáže ve dne i v noci identifikovat velká zvířata, jako jsou koně, losi apod. Součástí systému jsou intuitivní varování řidiče a tzv. připravené brzdy, které v případě potřeby pomohou řidiči předejít kolizi.

 

 
Publikováno: 15. 3. 2016 | Počet zobrazení: 1620 článek mě zaujal 272
Zaujal Vás tento článek?
Ano