Rosler MURR2 Schunk

Ford hlásí rekord v počtu vynálezů a patentů

Technické inovace a vynalézání patří už neodmyslitelně k automobilové značce Ford. Vždyť zářným příkladem jim byl zakladatel, samotný Henry Ford, který obdržel patentovou ochranu na více než 150 vlastních vynálezů.

 

V loňském roce předložili zaměstnanci Fordu téměř 6000 žádostí o patentování nových vynálezů. To je o 36 % více, než v roce 2014. Žádosti se týkají nejrůznějších oblastí od autonomních vozů přes komunikaci mezi automobily, nositelnou elektroniku, e-kola, navigace až po platformy na sdílení dopravních prostředků.
Jako konkrétní příklady lze uvést technologii detekce ostatních vozidel v nepřehledných křižovatkách, systém umožňující cyklistům vzájemně se informovat o překážkách na trase, technologii doporučování bezpečné rychlosti podle okolní infrastruktury, průměrné rychlosti v daném úseku a GPS souřadnic či přední brzdové světlo.
Za posledních 5 let Ford navýšil počet patentových přihlášek v oblasti elektrifikace bezmála o 200 %. V roce 2014 si zažádal o více než 400 patentů spadajících do tohoto odvětví. Začátkem letošního roku společnost uvolnila své portfolio elektrifikačních patentů pro ostatní výrobce automobilů, aby přispěla k urychlení výzkumu a vývoje v této oblasti.
Ford tak dosáhl nejvyššího počtu žádostí o udělení patentové ochrany ve své historii. Řada inovací souvisí s naplňováním plánu Ford Smart Mobility. Velké množství patentů je spojeno rovněž s technickým řešením přeplňovaných zážehových motorů EcoBoost, na než má 275 amerických patentů a dalších 200 čeká na schválení.
 

 
Publikováno: 15. 3. 2016 | Počet zobrazení: 1554 článek mě zaujal 320
Zaujal Vás tento článek?
Ano