Rosler MURR2 Schunk

Investice do technologie budoucnosti

Společnost Bosch ve spolupráci s německou firmou Reflekt spolupracují na vývoji aplikací rozšířené reality. Širokou škálu těchto aplikací bude možné použít prakticky v jakémkoliv průmyslovém odvětví od výroby, službeb až po marketing. 

 

Aplikace rozšířené reality (RR) zlepšují vnímání reality díky kombinaci reality s rozšířenými informacemi. Jakmile uživatel namíří kameru svého chytrého telefonu nebo tabletu na určitou oblast, zobrazí se na displeji další digitální informace, jako jsou vysvětlivky, 3D objekty nebo videa. Např. v automobilových dílnách umožňuje rozšířená realita technikům zobrazení součástek ve skutečném měřítku a na jejich správném místě, přestože bez demontáže nemusí být tyto součástky viditelné. Zobrazeny jsou také pracovní pokyny, chybové kódy a požadované nástroje.
Obě firmy společně vyvinuly světově první platformu rozšířené reality Common Augmented Reality Platform (CAP) pro industrializaci rozšířené reality. Použitím CAP mohou být vysoce komplexní aplikace a jejich digitální a vizuální obsahy rychle integrovány do technické dokumentace nebo diagnostických postupů. Umožněna je také snadná integrace takových dat, jako jsou textové informace, obvodová schémata, videa a rozšířené 3D animace. CAP tedy umožňuje industrializaci RR aplikací. Tento unikátní produkt nabízí poprvé rozšířené použití rozšířené reality v průmyslovém prostředí.
Nyní hodlá společnost Bosch rozšířit tuto úspěšnou spolupráci s firmou Reflekt tím, že převezme její menšinový podíl. Příslušné smlouvy byly podepsány v polovině prosince loňského roku a transakce teď podléhá schválení kartelovými úřady.
V budoucnu by měly aplikace RR být používány v mnoha oblastech našeho života. V průmyslovém odvětví i na trhu s náhradními díly pro automobilový průmysl budou představovat úsporu času a nákladů. Vedle aplikací pro automobilový průmysl vidí Bosch celou řadu užitečných možností uplatnění rozšířené reality v dalších průmyslových odvětvích. Jako součást celkového řešení nabízí licencování systému CAP v kombinaci s poradenstvím, inženýringem a kompletními službami authoringu.
 

 
Publikováno: 15. 3. 2016 | Počet zobrazení: 1663 článek mě zaujal 286
Zaujal Vás tento článek?
Ano