Rosler MURR2 Schunk

Technologie hybridní izolace ušetří až 14 % energie

Irský výrobce termoizolačních panelů Kingspan Insulated Panels představil nový typ unikátního izolačního jádra, které přináší výrazně vylepšení v oblasti tepelně-izolačních vlastností, požární odolnosti a životnosti.

 

Nové hybridní jádro s názvem IPN QuadCore, které ocení především provozovatelé chladírenských a mrazírenských budov, využívá unikátní mikrobuněčnou strukturu a nabízí nejlepší tepelné a protipožární parametry ve své třídě napříč všemi materiály s uzavřenou buněčnou strukturou. Pomáhá významně snížit roční energetickou náročnost ve srovnání s běžnou budovou podle standardu Part L, a umožňuje snížení provozních nákladů při zvýšení úrovně ochrany životního prostředí. Nově postaveným budovám pomůže snáze vyhovět změnám podmínek na trhu i právním předpisům.
Oproti srovnatelným materiálům nabízí až 20% zlepšení tepelně izolačního výkonu: součinitel tepelné vodivosti činí pouhých 0,018 W/mK, což představuje nejlepší hodnotu v oboru, a hodnota součinitele prostupu tepla U dosahuje pouhých 0,16 W/m2K. Studie energetické poradenské firmy Aecom uvádí, že ve srovnání s referenčním distribučním skladem podle standardu Part L2A 2013, může nový typ izolačního jádra snížit roční spotřebu energie o téměř 14 %.
IPN QuadCore je první materiál s uzavřenou buněčnou strukturou, který byl certifikován směrnicí FM 4882 pro použití v prostorech citlivých na kouř. Dosahuje reakce na oheň třídy B-s1, d0 podle EN 13501-1 (tedy nejnižších možných emisí kouře), a dosahuje požární odolnost až jednu hodinu a celistvosti konstrukce až čtyři hodiny podle EN 13501-2.
Proces výroby mikrobuněčné struktury umožňuje optimalizaci izolačních parametrů při nižších dopadech na životní prostředí a výrobce na tyto panely zaručuje, jako vůbec první na trhu, dlouhodobé zachování konstrukčních i tepelných vlastností a tím i izolačních parametrů panelů po dobu minimálně 40 let. Materiál zároveň pomáhá dosáhnout u budov nejvyššího možného hodnocení v certifikačních systémech jako BREEAM nebo LEED. Budova využívající řešení IPN QuadCore získá až o 6 kreditů BREEAM Ene01 více než objekt ze standardních materiálů, takže díky této technologii budou v budoucnu budovy schopny vyhovět přísnějším normám.
 

 
Publikováno: 15. 3. 2016 | Počet zobrazení: 1312 článek mě zaujal 281
Zaujal Vás tento článek?
Ano