Rosler MURR2 Schunk

Inteligentní elektroměr

Energetický management v průmyslu je vnímán jako stále důležitější součást výroby. Z tohoto důvodu vznikla poptávka po inteligentním měřicím přístroji s možností multifunkčního použití.

 

Společnost Panasonic představila novinku v oblasti měření a analýzy elektrické energie, inteligentní měřák KW2M, který disponuje nejen měřicími obvody, ale i mnoha způsoby komunikace včetně Ethernetu a analytických funkcí. Tato nová generace multifunkčních přístrojů umožňuje měřit nejen spotřebu, ale i kvalitu elektrické energie v mnoha parametrech a to až do maximálního počtu 8 třífázových nebo 24 samostatných jednofázových odběrů. Právě rozšiřitelnými moduly se dosáhne optimální velikosti měřicí soustavy. To přináší velké úspory hlavně při měření mnoha odběrných bodů.
Elektroměr disponuje speciálními konektory pro rychlou montáž, které přinášejí výrazné časové a tím i finanční úspory. Dvouprocesorová technologie umožňuje oddělit samotné měření od zpracování dat a následnou komunikaci. Jeden procesor je vyhrazen pro výpočet a sdílení zatímco druhý vkládá 100% výkon do měření. Tím je zabezpečeno, že každou milisekundu, při obnově displeje, budou zobrazeny opravdu aktuální hodnoty.

 
Publikováno: 14. 3. 2016 | Počet zobrazení: 1428 článek mě zaujal 321
Zaujal Vás tento článek?
Ano