Rosler MURR2 Schunk

Flexibilní ochrana pro automatizační sítě

Pro ochranu průmyslových sítí a automatizačních systémů proti neoprávněnému přístupu přichází společnost Siemens s přírůstkem ve svém portfoliu produktové řady security, v podobě modulu Scalance S615.  

 

Modul disponuje pěti ethernetovými porty, které nabízejí ochranu pro nejrůznější topologie sítě pomocí firewallu nebo VPN – Virtual Private Network (IPsec a OpenVPN). To umožňuje flexibilní implementaci bezpečnostní koncepce. Lze nakonfigurovat až 5 variabilních ochranných zón s individuálními pravidly pro nastavení firewallu. Díky autokonfiguračnímu rozhraní lze zařízení snadno integrovat a parametrizovat pomocí platformy Sinema Remote Connect. Platforma umožňuje pohodlně spravovat síťová připojení a zpřístupní zařízení a stroje umístněné kdekoliv na světě.
Scalance S615 má různé možnosti konfigurace a diagnostiky pomocí běžného internetového prohlížeče (WBM), rozhraní příkazového řádku (CLI) a protokolu pro správu sítě (SNMP). V každé z konfigurovaných VLAN lze zařízení provozovat jako DHCP server nebo klient pro dynamickou konfiguraci adresy. Vlastní VPN tunel lze budovat trvale nebo podle aktuálního požadavku na vyžádání pomocí digitálního kontaktu modulu.
Security moduly řady Scalance S zajistí možnost propojení automatizačních a kancelářských částí sítě v rámci výrobního závodu. Vyhovují požadavkům automatizačních systémů a díky možnosti redundantního napájení lze minimalizovat prostoje v případě poruchy jednoho z napájecích zdrojů. V závislosti na požadované úrovni zabezpečení lze bezpečnostní funkce firewallu a VPN kombinovat.
 

 
Publikováno: 14. 3. 2016 | Počet zobrazení: 1312 článek mě zaujal 298
Zaujal Vás tento článek?
Ano