Rosler MURR2 Schunk

Svářečské inovace z jezerního kraje

Novinky, které uvedla na trh koncem loňského roku společnost Lincoln Electric, nabízejí uživatelsky přívětivé, víceprocesové svařování, umožňující kombinovat TIG a elektrodové procesy. Uživatelům přinášejí i netradiční designové provedení.  

 

Americký výrobce svařovací techniky, který oslavil 120 let od svého založení, obohatil portfolio své nabídky o několik zajímavých produktů.

Kombinovaný všeuměl
Nový svařovací aparát s označením Square Wave TIG 200 nabízí multiprocesní TIG a elektrodové svařování pro řemeslníky, malovýrobce, motoristické fandy i hobbisty. Uživatelé mohou provádět svařování AC TIG hliníku a svařování DC TIG pro ocel, nerez a chrom-molybden a všude tam, kde je vyžadována velká přesnost a je důležitý elegantní korálkový vzhled. Také mohou kdykoliv přepnout na elektrodové svařování při práci se silnějšími materiály nebo při venkovních svařovacích pracích.
Square Wave TIG 200 spojuje rozhraní snadno použitelné pro rychlé nastavení s vestavěnými pokročilými funkcemi. Pulzní funkce TIG poskytuje bubnování podobný rytmus přídavného ukládání kovu, práce svářeče je lepší a rychlejší. Ovládání AC frekvence umožňuje uživatelům přizpůsobit přístroj pro širší nebo užší profil oblouku při TIG svařování hliníku. Nastavitelné vyvážení AC poskytuje čistící účinek na starším, zašlém hliníku a pomáhá maximalizovat proniknutí u silnějších hliníkových materiálů.
Lehce přenosný (váží pouhých 21 kg) a pohodlně použitelný přístroj se zapojuje do 120 nebo 230 V zásuvky. Jeho výstupní rozsah je 10-200 A pro TIG, pokud je provozován na vstupu 230 V a 10-125 A, když operuje na 120V vstupu. Rozsah pro elektrodové svařování je 10-170 A u 230V vstupu a 10-90 A u 120V vstupu.
S přístrojem je dodáváno prakticky vše, co svářeč potřebuje, od PTA-17, 150ampérový, vzduchem chlazený TIG hořák s flexibilní hlavou a kabelovou sadu Ultra-Flex a díly TIG hořáku, systém Foot Amptrol, regulátor / průtokoměr s plynovou hadicí, držák tyčinkové elektrody, až po zemnicí svorku a připojovací kabely pro 120 / 230 V.

Svařovací elegance: White Tail Camo Ranger 250 GXT
Square Wawe není jedinou pozoruhodnou novinkou amerického výrobce. I ve světě svařovací techniky má důležitou roli design, a tak uživatelé mohou získat nejen funkce, které potřebují pro stavební a údržbářské práce, ale i jejich elegantní zabalení v atraktivním “loveckém” stylu – v maskovací grafice. Tu nabízí speciální model Lincoln Ranger 250 GXT (v kamufláži). Jde o první komerčně dostupnou svářečku poháněnou motorem, vybavenou robustním ochranným obalem ve speciálním maskovacím designu, který je populární mezi lesníky a řemeslníky. Kromě svařovacího aparátu je pro svářeče, kteří si potrpí na extravaganci k dispozici také svařovací helma s automatickým zatmavováním řady Viking 3350 White Tail Camo s odpovídajícím maskovacím grafickým vzorem.
Ranger 250 GXT přináší s 250 ampéry spoustu svařovacího výkonu pro AC nebo DC elektrody a DC drát, včetně TIG, MIG a možností dutého jádra. Všechny výstupy jsou dimenzovány na 100 % pracovního cyklu (40 °C).
Se silnými AC generátory o výkonu až 10 000 W kontinuálně produkuje zařízení dostatečné jednofázové napájení ze sítě pro světla, brusky, čerpadla a další zařízení. Jeho zcela uzavřená schránka nabízí tichý chod a dobrou ochranu pro benzínový motor Kohler o výkonu 23 k a 45l palivovou nádrž, která udržuje potřebu doplňování na minimum.
 

 
Publikováno: 14. 3. 2016 | Počet zobrazení: 1575 článek mě zaujal 323
Zaujal Vás tento článek?
Ano