Rosler MURR2 Schunk

Miláno nejsou jen špagety a fotbal

Nedaleko italského Milána, kde se nedávno sešla elita světového průmyslu na veletrhu EMO a další na Světové výstavě EXPO 2015, sídlí a vyrábí společnost Waircom. A zde už zřejmě zbystřili ti, kteří se zabývají průmyslovou automatizací…

 

Waircom MBS Group vlastní tři výrobní jednotky u Milána, ředitelství je lokalizováno v nedalekém Vizzolo Predabissi. Firmě, založené v roce 1993, se v rámci 20 let podařilo etablovat jako jedna z předních italských společností specializující se na výrobu pneumatických prvků pro automatizaci. Od té doby si svoji pozici upevňuje rozšiřováním produktové řady a expanzí své prodejní sítě nejen v Evropě, ale po celém světě.
Na českém trhu jsou pneumatické komponenty Waircom zastupovány firmou AMPO ze Žďáru nad Sázavou, kde jsou k dispozici veškeré běžné pneumatické prvky včetně šroubení a hadic. „Spolupráce mezi oběma firmami začala v roce 1995. Ve světě byla poměrně známá a uznávaná, na českém trhu ji však nikdo nenabízel,“ komentuje Oldřich Poul, jednatel firmy AMPO, počátky vzájemné spolupráce, k níž se dostali v rámci portfolia svého tehdejšího italského společníka v Lombardii. Ten paradoxně se zastupováním Waircomu skončil, zatímco AMPO výrobky této značky nabízí úspěšně dál. Funguje hlavně jako partner pro lokální dodavatele, i když má na kontě i řadu větších zahraničních projektů.
„Waircom nabízí širokou škálu pneumatických válců pro různorodé požadavky a průmyslové aplikace. Díky tomu jsme schopni navrhnout lineární pístnicové nebo bezpístnicové válce, posuvy, kompaktní nerotační i rotační pohony, které jsou v souladu s většinou mezinárodních standardů, ale dle našich vlastních patentů optimalizovány s cílem dosáhnout nejlepšího poměru kvalita/cena, aniž by byla zanedbávána péče o neustálou inovaci. Všechny série umožňují aplikaci různých doplňků, upevnění, příslušenství a samozřejmostí je snímání polohy pístu senzory,“ doplňuje Oldřich Poul.
Přístroje na úpravu stlačeného vzduchu jsou aplikovány vždy na začátku každého řetězce pneumatického obvodu. Waircom má k dispozici komponenty jako filtry, regulátory, maznice od světlosti 1/8“ do 1“, dále softstartéry, stop ventily a přesné regulátory tlaku. Mechanické, manuální i elektromagnetické rozvaděče Waircom byly zpočátku zastupovány jednoduchými sedlovými rozvaděči, které ovšem nacházejí uplatnění i dnes díky své robustnosti a spolehlivosti. Z hlediska použití a nasazení byly vyvinuty v souladu s trendem doby rozvaděče různých kategorií a světlostí jak pro jednotlivá použití, tak pro skupinové nasazení včetně elektronického ovládání nadřazenými systémy. V nabídce jsou i rozvaděče s možností pracovat s vakuem. Konstrukce respektuje normy ISO, VDMA, CETOP a NAMUR a samozřejmostí pro všechny typy a skupiny rozvaděčů je i bohaté příslušenství pro instalaci a napájení celých systémů.
„Co je však důležité,“ zdůrazňuje Oldřich Poul, „u Waircomu skutečně platí, že kvalita není prázdným slovem, ale znamená shodu výrobních procesů a pečlivé testování každého jednotlivého výrobního kroku, a koordinované, flexibilní a integrované řízení výroby. Ta musí být vždy schopna čelit každé potřebě. Ale rychlost není k ničemu bez přesnosti, takže Waircom využívá i vhodné technologie pro dosažení vysoké míry kvality k zajištění programu TQM (Total Quality Management).“
 

 
Publikováno: 14. 3. 2016 | Počet zobrazení: 1914 článek mě zaujal 301
Zaujal Vás tento článek?
Ano