Rosler MURR2 Schunk

SCHUNK zdokonalil svého favorita - chapadlo ve verzi P a představil zcela novou verzi E

Veletržní sezóna letošního roku slibuje premiéru „Generation Permanent“ firmy SCHUNK: S novým chapadlem PGN-plus-P posouvá firma měřítko u pneumaticky řízených univerzálních chapadel ještě výše. Elektrické PGN-plus-E zase přenáší vysoce výkonné funkce pneumatické vlajkové lodi přímo do oblasti mechatronické manipulace. 

 

„Vylepšit osvědčené" - s tímto mottem vyvinula firma SCHUNK novou generaci svého nejprodávanějšího chapadla. Novinka PGN-plus-P se vyznačuje třemi technickými inovacemi. Za prvé - vylepšení vícezubého vedení. Zvětšením rozměru mezi šesti zuby patentovaného vícezubého vedení umožňuje vyšší momentové zatížení a tím použití delších prstů. K zajištění perfektního lícování je i u nové generace chapadel každá jednotlivá základní čelist náročně ručně broušena a umístěna do příslušného těla chapadla. Za druhé - permanentní mazání průchozími mazacími kapsami ve vedení. Právě u krátkých zdvihů způsobuje princip mazání minimálním množstvím zvláště rychlé a rovnoměrné rozložení maziva, čímž je chapadlo téměř bezúdržbové a dále si prodlužuje životnost. Za třetí - PGN-plus-P disponuje větším pístem, čímž vzrůstá upínací síla a může být manipulováno s vyššími hmotnostmi. Nejprve bude zmíněné chapadlo k dispozici ve velikostech 50 až 125. V plánu je samozřejmě rozšíření na všechny stávající velikosti PGN-plus.

Mechatronický univerzální génius
S celosvětově prvním digitálně poháněným mechatronickým chapadlem PGN-plus-E, s patentovaným vícezubým vedením, přenáší firma SCHUNK souhrn vlastností jeho nového pneumatického všestranného protějšku PGN-plus-P bezprostředně do oblasti elektrické manipulace. Jako u jeho vzoru, naleznete také u PGN-plus-E modifikované vícezubé vedení k umožnění vyšších momentů, průchozí mazací kapsy v kontuře vedení, jakož i osvědčenou šikmou kinematiku s konstantní styčnou plochou ve všech polohách. Mechatronické univerzální chapadlo je poháněno DC servomotorem. Tím je zajištěna dlouhodobě vysoká procesní stabilita a dlouhá životnost s minimální údržbou. Výměna pneumatických komponent za elektrické je u mechatronického univerzálního chapadla velmi jednoduchá: k dispozici je stejné šroubové připojení jako u jeho pneumatického protějšku a chapadlo na 24 V je ovládáno jednoduše digitálně přes I/O. Přes další standardní rozhraní M8 mohou být monitorovány mimo jiné až dvě pozice. Potřebná řídicí a výkonová elektronika je již plně součástí kompaktního modulu, čímž není potřeba žádný prostor v rozvodné skříni - výrazný rozdíl oproti většině mechatronických modulů na trhu, jejichž řídicí hardware potřebuje hodně prostoru a občas i přídavnou skříň. K uvedení do provozu nejsou potřeba ani odborné znalosti v oblasti mechatroniky, ani další programování. Proto je univerzální chapadlo milníkem na cestě k efektivním, jednoduše použitelným elektrickým manipulačním řešením. Uchopovací sílu u PGN-plus-E lze nastavit ve 4 stupních. Chapadlo bude od počátku roku 2016 nejprve k dispozici ve velikosti 80, ale další velikosti jsou v plánu.   

 

Široký program příslušenství
Jak verze P, tak i verze E se vyznačují jedinečným programem příslušenství. Téměř celé spektrum možných automatizačních aplikací lze bezpečně pokrýt univerzálními uchopovacími moduly, od strojového zakládání v obráběcím průmyslu a ve slévárnách, přes montážní aplikace v automobilovém a elektrotechnickém průmyslu, až po citlivé manipulační úlohy ve zdravotnickém a farmaceutickém průmyslu. Univerzální chapadla jsou vhodná jak k použití při vysokých teplotách, ve znečištěném prostředí a s agresivními médii, tak v čistých prostorách. Na požádání jsou k dodání moduly s integrovanou pružinou k mechanickému zajištění uchopovací síly, s kompenzační jednotkou k vyrovnání úhlových odchylek, ve verzi s protiprachovým krytem nebo jako verze s broušenými připojovacími plochami. Navíc je k dispozici široký program snímačů od indukčního přes magnetický až po analogový snímač polohy. Místo mnohých jednotlivých řešení redukují uživatelé své interní koordinační náklady pomocí standardizovaného programu chapadel, urychlí zajištění dílů a na základě záruky dlouhé životnosti firmy SCHUNK mohou u pneumatických modulů PGN-plus  předvídat plánované investice celkových nákladů po celou dobu životnosti.
www.schunk.cz
 

 
Publikováno: 14. 3. 2016 | Počet zobrazení: 1775 článek mě zaujal 324
Zaujal Vás tento článek?
Ano