Rosler MURR2 Schunk

Vylepšená konstrukce nových nástrojů VariMill III ER

Čelní stopkové frézy se slinutými karbidy VariMill III ER, novinka v portfoliu firmy Widia, se vyznačují sedmi řeznými hranami a excentrickým profilem (ER). Jejich úkolem je přinášet vyšší produktivitu při obrábění těžko obrobitelných materiálů, jako např. titan nebo korozivzdorné oceli.

 

Tyto frézy jsou navržené pro dokončovací operace s vyššími úběry materiálu, mají prodlouženou životnost a zlepšenou kvalitou povrchu. Nově vyvinutý povlak a speciální úpravy před povlakováním i po něm významně zvyšují odolnost břitů. Pevný břit umožňuje zlepšit výsledný povrch obrobků u drahých i těžko obrobitelných materiálů.
Nástroj je navržen jako čelní fréza pro dokončovací operace s možností zvětšení radiálního posuvu o 30 %, což znamená, že uživatelé je mohou použít i ve vysokorychlostním způsobu obrábění, jako např. dynamické frézování „loupáním“ peel milling nebo trochoidální frézování.
Náročné trhy, jako letecký průmysl nebo výroba zařízení pro energetiku, jsou charakterizovány rostoucím tlakem na efektivitu. Widia proto nabízí nástroje VariMill III ER v ucelené řadě, včetně fréz s poměrem průměru a řezné délky dva, tři a pět a se všemi zaobleními a sraženími rohů běžnými v leteckém průmyslu, v metrické i palcové soustavě. V oblasti leteckého průmyslu je znatelný trend používat pro všechny operace, hrubování, semi-dokončování i dokončování, jediný nástroj, a na to se právě hodí nové frézy.
Ve standardním provedení jsou frézy vybaveny zámkem Safe-Lock firmy Haimer, který zabraňuje vytažení frézy a zaručuje stabilnější upevnění nástroje bez excentricity.
 

 
Publikováno: 14. 3. 2016 | Počet zobrazení: 1476 článek mě zaujal 330
Zaujal Vás tento článek?
Ano