Rosler MURR2 Schunk

Seco inovuje své obráběcí šampiony

Své portfolio nástrojů pro obrábění rozšířila několika novinkami i firma Seco. Do nabídky přibyly např. nové antivibrační výměnné hlavice pro tvarové soustružení, či nové čelní frézy populární řady Quatromill.  

 

Nedávno vyvinuté modulární rozhraní GL využila společnost Seco i pro nové vyměnitelné hlavice pro tvarové soustružení (MDT) pro použití s modulárním antivibračním systémem Steadyline. S novými hlavicemi pro MDT zajišťuje patentované připojení GL spolu s tyčemi Steadyline přesnost a vynikající kvalitu povrchu při drážkování a soustružení v aplikacích s dlouhým vyložením i aplikacích s vysokým rizikem vzniku vibrací. Díky připojení GL s extrémně vysokou přesností tak mohou uživatelé rychle a přesně vyměňovat hlavice MDT a jiné typy nástrojů na tyčích Steadyline. Jakmile je tyč nastavena, je možné připevnit a demontovat hlavice nástroje bez potřeby resetovat systém. Rozhraní s kuželovým polygonem a osazením GL připojení lze spojit ve dvou polohách a řezné hrany břitových destiček a MDT lze tedy orientovat tak, aby směřovaly nahoru nebo dolů pro zajištění účinné kontroly třísky.
Steadyline je pasivně dynamický systém pro tlumení vibrací, který poskytuje jejich účinnou kontrolu. Pasivní podle charakteristiky výrobce znamená, že do držáku se nepřenáší  žádná energie, zatímco dynamika odkazuje na fakt, že chvění nástroje spustí vnitřní funkci tlumení vibrací. Tyto produkty jsou tak schopné zvládat typické operace s dlouhým vyložením rychleji než tradiční nástroje při sníženém namáhání vřetena a umožňují vysoké úběry materiálu s hladkým obrobením povrchu.
Hlavice MDT rovněž podporují technologii chlazení Jetstream Tooling, což je vysokotlaký systém chlazení, který účinně odvádí teplo z řezné zóny a tím zvyšuje životnost nástroje, kvalitu dílů i produktivitu. Chladivo proudí vnitřními kanálky chlazení do výstupů v těsné blízkosti řezné zóny.
Inovace se dočkala i řada osvědčených nástrojů pro frézování, konkrétně řada Quatromill. Čelní frézy Quattromill mají lehký řez, geometrie s pozitivním řezným úhlem čela a negativním radiálním úhlem. Lze je osadit širokým rozsahem standardních břitových destiček pro všechny typy materiálů obrobku. Díky své řezné geometrii vynikají tyto čelní frézy ve stabilních i nestabilních podmínkách obrábění. Výrobce nyní nabízí tuto oblíbenou univerzální čelní frézu v nové verzi s malou roztečí. Díky speciální patentované konstrukci upínání břitové destičky pomocí středového šroubu využívají nové čelní frézy v řezu více zubů / břitových destiček a umožňují tak vyšší posuvy, lepší kvalitu povrchu a vyšší produktivitu. Namísto upnutí zepředu využívá řešení firmy inovativní šroub pro upevnění břitové destičky ze zadní části lůžka destičky. To eliminuje potřebu používat klíny nebo jiné přídavné díly a umožňuje upnout na průměr řezného nástroje více břitových destiček. Výrobce rovněž výrazně zvýšil hustotu a tím i pevnost těles fréz Quattromill s malou zubovou roztečí.
 

 
Publikováno: 14. 3. 2016 | Počet zobrazení: 1450 článek mě zaujal 283
Zaujal Vás tento článek?
Ano