Rosler MURR2 Schunk

Frézy pro nejvyšší řezný výkon

Švýcarský výrobce přesných nástrojů BIG Kaiser uvedl na trh svou další novinku: nový frézovací systém Fullcut Mills. V nabídkovém portfoliu firmy jsou dvě verze: FCM pro profilování a FCR pro doběh.  

 

FCR a FCM Fullcut Mills jsou frézy s vyměnitelnými destičkami pro vysoký řezný výkon pro náročné frézovací aplikace. Frézy jsou dostupné v mnoha typech a pro vřeteno každého stroje. Zvláště jsou vhodné pro použití s obráběcími vřeteny BIG-Plus s kuželem a přímým kontaktem. Aby vyhovovaly širokému spektru aplikací, je FCR verze k dispozici s HSK, BT, SK, BIG-Plus a válcovým typem rozhraní, a s řezným Ø od 16 do 33 mm. Verze FCM je k dispozici s rozhraním HSK, BT, SK, BIG-Plus a jako našroubovatelná na upevňovací a válcový typ, s frézovacím rozhraním o Ø od 12 do 100 mm. K dispozici jsou břitové vložky pro všechny materiály.
Pro dosažení výkonu pevných fréz a snížení hrany třísek mají nové frézy vysokou ostrost a houževnatost. Jsou extrémně stabilní a umožňují dosahovat vysokou řeznou rychlost s vynikající přesností a tuhostí. Nabízejí tak řezné podmínky, které jsou jinak dostupné pouze na větších strojích. Nižší řezný odpor, než ostatní výrobky aktuálně dostupné na trhu, je podle výrobce dosažen tuhým integrálním tělesem, optimálním pro všechna obráběcí centra s vyšší tuhostí a duálním kontaktním systémem, který odolává chvění. Pozitivní břit s vysokou ostrostí pro radiální i axiální směr umožňuje dosáhnout plynulý a klidný závěr frézování. „Ostrost, tuhost a vlastnosti nových fréz jsou nesrovnatelné s jakýmkoli konkurentem. Zákazníci tak mohou získat nejlepší výkon a přesnost, zároveň s maximalizací životnosti nástroje," říká generální ředitel společnosti BIG Kaiser Peter Elmer.

 

 
Publikováno: 14. 3. 2016 | Počet zobrazení: 1407 článek mě zaujal 318
Zaujal Vás tento článek?
Ano