Rosler MURR2 Schunk

NSK - ložiska BNEQARTET™ pro pračky s předním plněním

Společnost NSK vyvinula novou řadu kuličkových ložisek BNEQARTET pro pračky s předním plněním. Tato ložiska dosahují až dvojnásobné životnosti ve srovnání se standardními produkty používanými v těchto aplikacích. Globálním  komerčním cílem je dosažení ročního prodeje nové řady ložisek na úrovni 12,5 milionu USD v roce 2018. 

 

Cíle vývoje
Za účelem zvýšení kapacity se velikost bubnů praček na evropském trhu postupně zvětšuje. Výsledkem je vyšší zatížení ložisek, což vede ke zkrácení jejich životnosti.
Z důvodu zachování co nejmenších rozměrů a co nejnižší energetické náročnosti praček nelze nárůst zatížení ložisek řešit použitím ložisek větších rozměrů. Odpovědí společnosti NSK na tuto problematiku jsou ložiska vyvinutá pomocí pokročilých materiálových technologií poskytujících delší životnost při zachování stejných rozměrů standardních ložisek.
NSK vyvinula speciální materiál ložisek BNEQARTET optimalizací komponent slitiny a patentovanou technologií kontroly její čistoty, zajišťující dlouhou provozní životnost i při vysokých zatíženích. Nová řada ložisek je rovněž vysoce spolehlivá za obtížných provozních podmínek (např. vnik nečistot do ložiska).
Charakteristika produktu
• Dvojnásobná životnost
• Odolnost proti odlupování částic povrchu oběžné dráhy způsobeného:
        -    vnikem nečistot do vnitřního prostoru ložiska (Surface-Originated Flaking),
        -    difůzí vodíku z maziva do podpovrchové vrstvy oběžné dráhy ložiska (White Structure Flaking),
        -    vysokými provozními teplotami (High Temperature Environment Flaking).

O společnosti
Společnost NSK (Nippon Seiko Kabushiki Kaisha) zahájila svou činnost v roce 1916 a vyrobila první kuličková ložiska na území Japonska. Za dobu své existence společnost NSK Ltd. vyvinula kompletní sortiment ložisek, která se prodávají po celém světě, a velkou měrou přispěla k vývoji v různých odvětvích ekonomiky a k pokroku v oblasti techniky.
NSK využila svoji odbornost a zkušenost rovněž při výrobě přesné lineární techniky, komponent pro automobilový průmysl a výrobků z oblasti mechatroniky. Od roku 1960 aktivně proniká na zahraniční trhy. V současné době má NSK více než 30 tisíc zaměstnanců v 29 zemích a své produkty vyrábí ve více než 30 závodech po celém světě.
V roce 1963 byla otevřena první evropská pobočka NSK v německém Düsseldorfu, v roce 1976 společnost zahajuje výrobu v prvním evropském výrobním závodě v Peterlee (UK). V současné době jsou evropské prodejní aktivity NSK podporovány výrobními závody v Anglii, Polsku a Německu, logistickými centry v Holandsku, Německu a Anglii a technologickými centry v Německu, Anglii, Francii a Polsku. Společnost rovněž disponuje rozsáhlou sítí autorizovaných distributorů.
Společnost NSK Europe je rozdělena do tří divizí: valivá ložiska, lineární vedení a kuličkové šrouby pro průmyslové aplikace (EIBU), ložiska a komponenty pro automobilový průmysl (EABU), dále pak sloupky řízení určené rovněž pro výrobce automobilů (ESBU). Organizace s více než 3000 zaměstnanci dosáhla v minulém fiskálním roce obratu přes 950 milionů EUR.
 

 
Publikováno: 6. 8. 2015 | Počet zobrazení: 1757 článek mě zaujal 316
Zaujal Vás tento článek?
Ano