Rosler MURR2 Schunk

Mezinárodní svátek plechů

Další z významných akcí pro strojírenství a další průmyslové odvětví je mezinárodní veletrh EuroBLECH. Letošní ročník se koná tradičně v Hannoveru od 21. do 25. října a představí se na něm nejmodernější produktové novinky i technologie zpracování plechů, ale i aktuální trendy ve strojírenství a metalurgii. Mezi těmi hlavními jsou letos flexibilní pracovní procesy, úspora zdrojů a energií, zpracování hybridních surovin a také budování sítí.

 

Jak již napovídá název, je EuroBlech zaměřen především na kovozpracující průmysl a na související obory, nicméně nejde jen o evropskou záležitost, ale akci globálního významu, považovanou za nejprestižnější ve své branži a jakýsi oficiální barometr konjunktury v odvětví. Zahrnuje kompletní technologický řetězec zpracování plechu, které se představí prostřednictvím klíčových firem v osmi halách v areálu hannoverského výstaviště. „Návštěvníci zde najdou širokou nabídku konvenčních systémů až po průkopnické hi-tech postupy a získají optimální, koncentrovaný přehled o tom, co moderní globální svět zpracování plechu nabízí – předvalky, dodavatelské díly, handling, řezání, tvarování, spojování a svařování, pružné zpracování plechu, trubek, profilů, ale i hybridních struktur, povrchové úpravy, a samozřejmě i nástroje a související řídicí a regulační techniku“, konstatovala Nicola Hamann, ředitelka veletrhu EuroBLECH při představení této akce v Praze.

Profesionální záležitost
Do letošního června potvrdilo svou účast na 1500 vystavovatelů z více než 40 zemí světa, kteří obsadí výstavní plochu o rozloze více než 86 500 m2 - největší zastoupení budou mít letos Německo (domácí tvoří tradičně zhruba polovinu vystavovatelů), Itálie, Čína a Turecko. Nicméně EuroBLECH nezůstal ani stranou pozornosti českých firem – své expozice na něm budou mít např. Železárny Velký Šenov, SWAH Dobřichovice-Lety, SW Metal Hradec Králové, KWW Králův Dvůr, Kalina Industries Zlín, RWT Rychnov nad Kněžnou, Rychlý Tom Hranice, PTV Hostivice či Techno Park Litomyšl. Posledního ročníku se zúčastnilo přes 1500 vystavovatelů z 39 zemí a na 60 000 návštěvníků, vesměs z řad profesionálů a odborné veřejnosti a nejméně taková čísla očekávají pořadatelé i letos, jak naznačují již potvrzené účasti. Struktura vystavovatelů a návštěvníků je něco, co mohou jiné odborné veletrhy EuroBLECHu skutečně jen závidět: podle průzkumu 99 % z návštěvníků tvoří odborníci (přičemž 83 % z nich, jenž veletrh loni navštívili, byli lidé s rozhodovacími pravomocemi a pro čtvrtinu návštěvníků je tento veletrh jedinou oborovou akcí, které se účastní) a třetina z nich přichází navíc na veletrh už s konkrétním investičním záměrem.

Netradiční průmyslový šampionát
Letošní ročník veletrhu bude mít také unikátní novinku: novou on-line soutěž o uznání vysokých standardů, osvědčených postupů, inovaci a excelenci ve zpracování plechu. Soutěž s názvem Champions in Sheet Metal Working - Mistři ve zpracování plechu, bude mít celkově 5 vítězů, jednoho pro každou z následujících kategorií: výroba v rekordním čase, řešení pro komplexní problém, nejlepší služby zákazníkům, výroba neobvyklého produktu z plechu a vynikající týmová práce. Vítězové budou oficiálně prezentováni na zahajovacím ceremoniálu veletrhu.
 

 
Publikováno: 23. 10. 2014 | Počet zobrazení: 1642 článek mě zaujal 403
Zaujal Vás tento článek?
Ano