Rosler MURR2 Schunk

Nižší náklady na financování strojů a zařízení s dotací Evropské investiční banky S dotačním programem Mládí získají podniky zvýhodnění ve výši až 0,3 % p. a. z úrokové sazby

Zvýhodněné úvěry s podporou Evropské investiční banky (EIB) nejsou na českém trhu žádnou novinkou. Jedna z předních leasingových společností Société Générale Equipment Finance (SGEF), dceřiná společnost Komerční banky, spolupracuje s EIB již od roku 2004. Ve spolupráci s EIB nabízí zajímavé dotační programy pro malé a střední podniky, které jim umožňují získat slevu nejméně 0,25 % p. a. na úrokové sazbě oproti běžným nabídkám financování. Aktuální novinkou pro tento rok je program EIB Mládí (Jobs for Youth), díky kterému se úroková sazba sníží o dalších 0,05 %. Příjemce financování tak získá celkovou slevu 0,3 % p. a. z obvyklé úrokové sazby! 

 

Dotační program Mládí podporuje přístup k financování pro malé a střední podnikatelské subjekty v rámci EU, které zaměstnávají osoby ve věku od 15 do 30 let. Skupina Komerční banky (SGEF a KB) je první na trhu finančních společností v ČR, která se na tomto programu podílí, proto může svým klientům nabídnout takto atraktivní úrokovou sazbu.

Příjemce financování musí splnit alespoň jednu z podmínek:

v posledních šesti měsících od uzavření smlouvy se SGEF přijal do pracovního poměru minimálně jednoho zaměstnance ve věkové kategorii 15 až 30 let, nebo má v úmyslu tohoto zaměstnance přijmout v nadcházejících šesti měsících, nebo nabízí příležitostné školení a praktickou výuku za účelem získání praxe pro osoby v tomto věku, nebo aktivně spolupracuje se střední či vysokou školou či podobným vzdělávacím ústavem.
Podpora EIB je určena speciálně pro malé a střední firmy do 250 zaměstnanců, dále pro střední korporace do 3000 zaměstnanců a společnosti vlastněné veřejným sektorem. Podmínkou dále je, že celkové náklady projektu nesmí překročit 25 miliónů EUR. Financování ze zdrojů EIB je možné získat na 100 % financované částky u SGEF (u společností vlastněných veřejným sektorem je to na 50 %), maximálně však na 12,5 miliónu EUR.
Je zcela na klientovi, jaký finanční produkt pro financování svého investičního záměru využije. Může zvolit jak leasing (finanční i operativní), tak i úvěr, splátkový prodej nebo odkup pohledávek.

Získání dotace je jednoduché
Klienti SGEF, kteří mají zájem o čerpání dotace ze zdrojů EIB, se nemusí obávat přílišné administrativní náročnosti. Všechny podklady k uzavření smlouvy o financování jsou v českém jazyce. SGEF se navíc postará o komunikaci s EIB již od samého začátku. EIB nevyžaduje žádné dodatečné podklady pro schválení, ani po dobu trvání smlouvy. Pouze omezuje převod leasingové smlouvy nebo smlouvy o úvěru na jiného nájemce po dobu jejího trvání.

Vhodný čas pro nové investice
Úvahy o investicích do nových strojů a zařízení podporuje aktuálně velmi příznivý vývoj na leasingovém trhu. Za první polovinu letošního roku financovaly společnosti na českém trhu investice v objemu 22 miliard korun a v porovnání se stejným obdobím v roce 2013 tak leasingový trh rostl o celých 21 %. Velmi dobře se dařilo zejména oboru obráběcích strojů, jehož financování vyrostlo meziročně o 30 %. Optimistický vývoj vykazuje také stavebnictví, kde došlo ke zvýšení financování o 11 %.

Výhodné financování s podporou EIB
•    nižší úroková sazba, nejméně o 0,25 % p. a. oproti obvyklé nabídce
•    další zvýhodnění 0,05 % p. a. v rámci programu Mládí
•    nenáročná administrativa, žádné dodatečné podklady pro schválení
•    určeno speciálně pro podporu malého a středního podnikání

Société Générale Equipment Finance je specialistou na financování investic do:
- obráběcích strojů a lisů,
- stavebních strojů,
- zemědělské techniky,
- nákladních a dopravních prostředků.

Nabízí také financování v oblasti high-tech zařízení a má zkušenosti se strukturovaným financováním speciálních projektů, letecké techniky a nemovitostí. SGEF je členem skupiny Komerční banky a Société Générale. Dlouhodobě patří mezi přední finanční instituce v ČR.

Více informací získáte na www.sgef.cz

Více informací o financování s podporou EIB získáte mimo jiné na MSV v Brně. SGEF zde naleznete ve společné expozici s Komerční bankou před pavilonem Z, číslo VP F 001.
 

 
Publikováno: 22. 10. 2014 | Počet zobrazení: 1644 článek mě zaujal 370
Zaujal Vás tento článek?
Ano