Rosler MURR2 Schunk

Nové retraky do 1,2 t s nižší spotřebou energie

Společnost Jungheinrich uvedla na trh nové vozíky s výsuvným sloupem, tzv. retraky. Jde o kompaktní modely ETV 110 a ETV 112 řady 1 s nosností až 1200 kg a spotřebou energie o 10 % nižší než předchozí verze. 

 

Jednou z hlavních výhod vozíků jsou vnější rozměry s šířkou pouhých 1120 mm a úzká podpůrná ramena kol. Stejně jako větší retraky jsou nové vozíky schopné spustit Euro paletu mezi ramena kol. Dokážou uspořit mnoho místa a jsou ideální při blokovém stohování, nebo v Drive-In regálech. Kompaktní rozměry vozíků umožňují lépe manévrovat v uličkách šířky pouze 2455 mm.
Vývoj nové řady byl zaměřen na efektivnější využití energie. Měření v praxi prokázala, že nové vozíky zvládnou stejný objem manipulace se spotřebou nižší o 10 % ve srovnání s předchozí řadou. Jsou tak nejefektivnějšími vozíky ve své třídě. I přes kompaktní provedení nabízí nové vozíky dostatek prostoru v kabině a umožňují snadný nástup řidiče. Důležité ovládací prvky jsou umístěny tak, aby je řidič mohl obsluhovat s rukou na volantu. Uspořádání pedálů je stejné jako v osobním automobilu. Komfortní sedačky mají možnost nastavení výšky, opěrky zad a zohlední také hmotnost řidiče. Kvalitní displej zobrazuje hlavní provozní údaje, např. směr jízdy nebo polohu volantu. Tři nastavitelné jízdní programy umožňují snadné přizpůsobení vozíku ETV 110/112 různým požadavkům.
Výrobce u nových retraků rozšířil portfolio asistenčních systémů pro zvýšení efektivity práce. Jde např. o kameru umístěnou na vidlích a monitor, na kterém může řidič kontrolovat pohyby při naskladňování a vyskladňování nákladu, dokonce ve výškách přes 7 m. Pro zamezení přetížení vozíku může řidič stisknutím tlačítka zkontrolovat hmotnost nákladu, která se zobrazí na displeji. Poprvé má řidič k dispozici systém Position Control, který mu umožňuje rychle a snadno provádět naskladňování a vyskladňování v předem nastavených výškách.
 

 
Publikováno: 22. 10. 2014 | Počet zobrazení: 1600 článek mě zaujal 382
Zaujal Vás tento článek?
Ano