Rosler MURR2 Schunk

Když se spojí Cognex s laserem Solaris...

Náhodně rozházené produkty na dopravníku, neuspořádaně poskládané výrobky a značící laser Solaris je vždy perfektně a na správné místo označí. Záhada? Ne, pouze kamera Cognex ovládá laser Solaris a navádí laserový paprsek.

 

Laserové značení je ekonomické a nepoužívá žádný spotřební materiál, tedy je bez inkoustu a ředidel, z čehož plyne i nezatěžování životního prostředí a peněženku uživatele. Elektronicky ovládaný laserový paprsek na plochu např. 100 x 100 mm má několik výhod, jako je umístění textu kamkoliv v této značící oblasti.
Když se k laseru připojí kamera, je velmi jednoduché sledovat polohu produktu i jeho natočení. Údaje o poloze a natočení produktu se zasílají přes ethernetový kabel do laseru Solaris. Laser automaticky přepočítává zadané parametry a polohuje tisknutý text na správné místo. Díky tomu se přesně trefí do produktu i s jeho natočením. Chyba není možná, minout produkt nelze, protože vše je připojené jen jedním kabelem a napřímo mezi laserem Solaris a kamerou Cognex.
Již není potřeba natáčet produkty a přesně je polohovat pod laserem, toto zabezpečí malý pomocník s velkým výkonem, kamera Cognex.
Řídicí jednotky laserů Solaris dokážou připojit i jiné kamerové systémy s protokolem UDP. Jejich software je uzpůsoben jak pro značení za pohybu produktů na dopravníku, tak i ve statickém režimu. Kamera může taky pouze provádět korekci umístění produktu pod laserem, tedy jen několik desetin mm, ale taky polohovat rozdíly v několika centimetrech. Jde o velmi výkonný nástroj pro automatizaci značení. 

www-lt.cz
 

 
Publikováno: 22. 10. 2014 | Počet zobrazení: 1660 článek mě zaujal 398
Zaujal Vás tento článek?
Ano