Rosler MURR2 Schunk

Bosch Rexroth uvedl na světový trh nejvýkonnější přímý hydraulický pohon

Hydraulický motor Hägglunds typ CBM od firmy Bosch Rexroth nabízí nové příležitosti. Tento hydromotor CBM je nástupcem již osvědčeného a spolehlivého typu Marathon. Vývojem bylo dosaženo o 50 % více krouticího momentu motoru, zmenšení samotné velikosti, a až o 50 % menší hmotnosti, než jeho starší předchůdce. Tím se CBM stává hydromotorem se světově nejvyšším krouticím momentem, v poměru ke své hmotnosti a velikosti.

 

Pro zákazníky Bosch Rexroth tento motor otevírá nové možnosti pohonu. Hägglunds CBM dokáže zvládat nejen vyšší provozní zatížení, je prostorově úspornější a přenáší menší hmotnost na hnanou hřídel. Tyto parametry mohou být zajímavé pro výrobce stroje, či konečné uživatele a v určitých případech pak mohou být strojní zařízení menší, lehčí a jednodušší.
Tento hydromotor také snižuje nároky na instalaci a v kombinaci s vyšší produktivitou může vést k nižší celkové investici či zvýšením dlouhodobých příjmů provozovatele. Je důležité zvážit jedinečné provozní výhody přímého hydraulického pohonu: plný krouticí moment od nulových otáček, odolnost před rázovým zatížením, přetížitelnost, plynulá regulace nebo čtyř-kvadrantový provoz.

Síla pro rostoucí požadavky trhu
Hägglunds CBM motor byl vyvinut na základě zvyšujících se požadavků našich zákazníků. Vyšší výkonnost je žádána v mnoha průmyslových odvětvích, příkladem jsou stále nové aplikace, jako jsou větrná a přílivová energie. Právě pohon Hägglunds CBM umožňuje možnost využití této energie.
Hydromotor CBM je založen na principu, již několik let vyráběných motorů menšího typu CB, má ovšem nové vnitřní uspořádání, které umožňuje dosáhnout parametru až 6000 Nm/bar specifického krouticího momentu. „Hägglunds CBM skutečně splňuje nejpřísnější nové požadavky na trhu," říká Lars Andrén, jeden z klíčových členů vývojového týmu Hägglunds CBM. „Jeho zavedením můžeme poskytnout jedinečné výhody hydraulického přímého pohonu pro širší škálu aplikací, než kdy bylo možné dosáhnout v minulosti."

Vysoká očekávání otestována
V nahrazení úspěšného a důvěryhodného motoru, jako je Hägglunds Marathon, neponechal Bosch Rexroth nic náhodě. Do vývoje a výzkumu Hägglunds CBM bylo vloženo mnoho let a mnoho hodin zkoušek pro ověření výkonnosti a kvality. V konečné fázi tento hydromotor prošel mnohem větším laboratorním testováním, než jakýkoli jiný Hägglunds motor.

 

Plynulý přechod na větší sílu
Pro uživatele, kteří uvažují přejít z Hägglunds Marathon na CBM, jsou připraveny aplikační sady a adaptéry, dále také vzhledem k drážkám, které usnadňují montáž na hřídel, činí výměnu motoru u stávajících zařízení rychlou a jednoduchou záležitostí.
Dodatečně nebo nově instalovaný Hägglunds CBM Vám spolehlivě uspokojí rostoucí potřebu výkonu a síly.

Přijměte pozvání na MSV do naší expozice č. 1 na volné ploše K, kde Vám naši specialisté podají podrobnější informace o produktech z našeho portfolia. 

 
Publikováno: 22. 10. 2014 | Počet zobrazení: 1786 článek mě zaujal 410
Zaujal Vás tento článek?
Ano